63 yıldır yapışık yaşıyorlar

Amerikalı Ronnie ve Donnie Galyon kardeşler, dünyanın en yaşlı yapışık ikizleri. Tam 63 senedir karın bölgelerinden birbirlerine bağlı yaşıyorlar.

ntv.com.tr 30.12.2014 - 14:18

63 yıldır yapışık yaşıyorlar

28 Ekim'de 63. yaş günlerini kutlayan yapışık Galyon kardeşler, 1877 yılında doğan ve 63 yaşında hayatlarını kaybeden İtalyan, Giacomo ve Giovanni Battista Tocci kardeşlerin rekorunu kırmış oldu. Guinness Rekorlar Kitabı'na giren ikizler sertifikalarını bekliyor.


İKİ YIL AYRILMALARI TARTIŞILDI
Sürekli yüzyüze olan ikizlerin 4 kolu, 4 bacağı var. Ayrıca iki kalp ve iki mideye de sahip olan Galyon kardeşler rektum ve penisi paylaşıyorlar. Küçük erkek kardeşleri Jim ile birlikte Ohio'da yaşayan yapışık ikizler, kendileri için özel yapılmış akülü arabalarıyla dışarı çıkıp dolaşabiliyor. Bir dönem sirklerde çalışan kardeşler "rock star" gibi olduklarını söylüyor.

AYRILSALARDI BİRİ ÖLECEKTİ
Hürriyet'in haberine göre, doğduklarında sağlıklı olmalarına rağmen iki yıl boyunca hastanede yatan ikizleri doktorlar bu süre boyunca ayırmaya çalıştı. Ancak uzmanlar en sonunda onların birlikte kalmalarının en iyi olacağına karar verdi. Doktorların, kardeşlerden birinin ayrılması durumunda diğerinin ölebileceğini söylemesi üzerine aileleri de ameliyattan vazgeçmiş.

Sayfa Yükleniyor...