6'ncı yüz naklinde acı haber

Antalya’da 6. yüz nakli yapılan Salih Üslün, hayatını kaybetti. Üslün'ün oğlu, babasının 10 ay güzel bir yüzle hayatını sürdürdüğünü söyledi.

Anadolu Ajansı 04.07.2014 - 08:56

6'ncı yüz naklinde acı haber

Türkiye'nin 6'ncı yüz nakli yapılan 55 yaşındaki Salih Üslün, bu sabah yaşamını yitirdi.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından Salih Üslün’e geçtiğimiz yıl yüz nakli yapılmıştı.

Salih Üslün’e nakledilen yüzün önemli bölümü, bazı sorunlar nedeniyle 16 Haziran'da geri alınmıştı.

O tarihten bu yana yoğun bakım ünitesinde tutulan ve çoklu organ yetmezliği gelişen Üslün, hayatını kaybetti.

Antalya'da geçirdiği trafik kazası sonrası beyin ölümü gerçekleşen ve ailesi tarafından organları bağışlanan 31 yaşındaki Muhittin Turan'ın yüzü, 54 yaşındaki Salih Üslün'e nakledilmişti.

Nakil, aynı zamanda Türkiye'nin en komplike yüz ameliyatlarından biri olmuştu.

ÖMER ÖZKAN'DAN AÇIKLAMA
Üslün'ün ölümüyle ilgili, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan'dan bir açıklama geldi.

Özkan, Salih Üslün'ün sağlık durumunun bir hafta önce ağırlaşmaya başladığını belirtti.

Özkan, "Hastamız, dün saat 23.00 sıralarında akciğer yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti. Elimizden geleni yaptık, üzgünüz" dedi. Prof. Dr. Özkan, Üslün'ün ailesine başsağlığı diledi.

"GÜZEL BİR YÜZÜ OLMUŞTU"
Salih Üslün'ün oğlu Sedat Üslün de doktorları tarafından sürekli bilgilendirildiklerini, özellikle son günlerde babasının durumunun ağır olduğunu bildiklerini söyledi.

Ameliyat boyunca babasına refakatçılık yapan Üslün, "Yaklaşık 10 ay güzel bir yüzle hayatını sürdürdü. Güzel bir yüzü olmuştu ama sevinci uzun sürmedi. Bu aşamadan sonra yapabileceğimiz bir şey yok. Hepimizin başı sağ olsun" diye konuştu.

Kendisinin Edirne'ye döndüğünü dile getiren Üslün, babasının cenazesinin birkaç gün içinde memleketlerine gönderileceğini bildirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...