"7 yaşındaki çocuk uyuşturucudan hastanelik oldu" iddiası

Sağlık Bakanlığı, "Tekirdağ’da uyuşturucudan hastanelik oldu" iddiasıyla haberlere konu edilen doğuştan zeka geriliği bulunan çocuk ile ilgili açıklama yaptı. Hastanın ileri tetkik ve tedavi için Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne nakledildiği belirtilen açıklamada, çocuğun genel durumunun iyi olduğu, tedbir amaçlı yoğun bakım servisinde tutulduğu belirtildi.

ntv.com.tr 23.05.2018 - 17:01

"7 yaşındaki çocuk uyuşturucudan hastanelik oldu" iddiası
Arşiv

Sağlık Bakanlığı’ndan, "7 yaşındaki çocuk uyuşturucudan hastanelik oldu" iddiasının yer aldığı haberler üzerine yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, 2010 doğumlu doğuştan zeka geriliği bulunan çocuğun, ailesi tarafından bugün sabah saatlerinde bulantı, kusma ve titreme şikayetleri ile ilaç zehirlenmesinden şüphelenilerek Keşan Devlet Hastanesine getirildiği aktarıldı. 

Yapılan ilk değerlendirmeye göre genel durumu iyi olan hastaya tedbir amaçlı tedaviye başlandığı ve gözlem altına alındığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Muayene sırasında, ailenin 'çocuklarına isteği dışında bonzai içirilmiş olabileceğini' söylemesi üzerine hasta, ileri tetkik ve tedavi için Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine nakledilmiştir. Genel durumu iyi olan hasta tedbir amaçlı yoğun bakım servisinde gözlem altında tutulmaktadır."

Sayfa Yükleniyor...