Bebek sahibi olacak çiftler uzman doktorlardan öğrenecekleri bilgiler ışığında bilinçli bir hamilelik süreci yaşayarak, yaşamsal önem taşıyan bazı sorunların da önüne geçebiliyor. Memorial hastanesi de bu amaçla, halka açık ve ücretsiz bir kurs düzenledi. Memorial Antalya Hastanesi’nde 22 Eylül Cumartesi günü başlayacak. Kurs programı ise şöyle olacak:

Birinci hafta: Gebelik oluşumu, gebelik süresince anne adaylarında meydana gelen fizyolojik değişiklikler, gebelik süresince risk oluşturabilecek durumlar ele alınacak. Ayrıca, anne adayı gebelik süresince dengeli ve yeterli beslenme hakkında beslenme ve diyet uzmanları tarafından bilgilendirilecek

İkinci hafta: Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından katılımcılar doğum hakkında bilgilendirilecek. Yanı sıra anne karnındaki bebeğin gelişimi, takibi ve gebelik süresince yapılması gereken testler de kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından anne ve baba adaylarına aktarılacak. Anestezi doktoru da doğum ağrısını azaltıcı yöntemleri katılımcılarla paylaşılacak.

Üçüncü hafta: Gebelik süresince ortaya çıkabilecek duruş ve yürüyüş bozukluklarını önlemek ve rahat bir doğum süreci geçirmek amacıyla uygulamalı gebelik egzersizleri anlatılacak. Bebeğin doğumundan sonraki ilk zamanlar bebekle ebeveynler arasında doğru iletişim kurma yöntemleri de çocuk ve ergen psikolojisi uzmanı tarafından ebeveynlere aktarılacak.

Dördüncü hafta: Eğitimin son haftasında gebelik sürecinin ardından bebek doğduktan sonraki süreçle ilgili bebeğin beslenmesi, anne sütü ve emzirmenin önemi, bebeklik ve çocukluk dönemi aşıları ile bebek bakımı ile ilgili pratik bilgiler anlatılacak. Bebeğin banyosu, göbek bakımı ve masajının yanı sıra, gebelik süresince oluşabilecek cilt sorunları ve tedavi yöntemleri de bu eğitimlerde anlatılan konular arasında yer alacak.

Doğuma Hazırlık Kursu Programı
22 Eylül – 13 Ekim 2012
Her Cumartesi / 14.00 – 16.00 (4 hafta boyunca)
Memorial Antalya Hastanesi Konferans Salonu
Bilgi ve Kayıt: 444 7 888
Katılım ücretsizdir.