Aile hekimi hastası tarafından bıçaklandı!

Sakarya'da ehliyet raporu almak isteyen bir kişi, Aile Hekimi Dr. Fikret Öztürk'ü karnından ve bacağından bıçakladı.

Haberler - ntv.com.tr 01.09.2016 - 12:05 | Son Güncelleme : 01.09.2016 - 13:19

Aile hekimi hastası tarafından bıçaklandı!

Serdivan ilçesi Yazlık Aile Merkezi'nde görevli Dr. Fikret Öztürk'ün yanına saat 15.30 sıralarında Aile Sağlık Merkezine kayıtlı olmayan ve ismi öğrenilemeyen bir şahıs geldi.

Ehliyet raporu için başvuru yapmak isteyen şahsı Doktor Fikret Öztürk, kendi aile sağlık merkezine yönlendirdi. Duruma sinirlenen şahıs tehditler savurarak aile sağlığı merkezini terk etti.

Kısa bir süre sonra elinde bıçakla aile sağlığı merkezine gelen şahıs, Dr. Öztürk'e saldırdı.

Saldırı sonucunda doktor karnından ve bacağından yaralandı. O sırada aile sağlığı merkezinde bulunan vatandaşlar saldırgana müdahale etti.

Doktor Fikret Öztürk  olay yerine çağrılan 112 acil ekiplerince Sakarya Üniversitesi Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Doktorun hayati tehlikesinin olmadığı öğrenilirken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

AHEF SALDIRIYI KINADI

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) Başkanı Dr. Gürsel Özer yaptığı yazılı açıklamada, Sağlıkta Şiddet Yasasının bir an önce çıkarılması gerektiğine vurgu yaptı. Dr. Özer açıklamasında özetle şunları kaydetti:

"Meslektaşımız Dr. Fikret Öztürk’e düzenlenen bıçaklı saldırıyı kınıyoruz. Usülsüz bir şekilde ehliyet raporu almak isteyen bir kişi, amacı sağlık hizmeti sunmak olan bir hekime bıçak çekiyor, karnından ve bacağından yaralıyor meslektaşımızı. Bu cesareti nereden alıyor? Doktora, sağlık çalışanına saldıranlara karşı ciddi bir yaptırım yok çünkü.

Kamil Furtun, Ersin Arslan, Ali Menekşe... Hepsi çok değerli hekimlerdi. Görevleri başında katledildiler. Bakanlığı'na, milletvekillerimize sesleniyorum. Başka hekimler ölmeden, başka evlere ateş düşmeden önce Sağlıkta Şiddet Yasasını çıkarın. Hekimlerin hayatını daha fazla tehlikeye atmayın."

Sayfa Yükleniyor...