“Akıllı dolgu doğal güzelleştiriyor”

Daha genç görünmek isteyenlerin sıkça başvurduğu dolgu uygulamalarında amaç hem genç hem de doğal ve sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmak. Plastik Cerrah Prof. Reha Yavuzer’e göre, biyo absorbe özelliği nedeniyle cilt tarafından kolayca emilen "akıllı dolgu" ile bu amaca ulaşmak mümkün.

ntv.com.tr 12.06.2015 - 09:31

“Akıllı dolgu doğal güzelleştiriyor”

Yüz gençleştirme amacıyla kullanılan dolgu malzemelerinden biri de ameliyat ipliklerinin yapısında bulunan policaprolactone maddesinden yapılan “akıllı dolgu”.

Plastik ve Rekonstruktif Cerrah Prof. Dr. Reha Yavuzer bu dolgunun, biyo absorbe özelliği ile cilt tarafından kolay emildiğini, lifting özelliği ile de cildi tedavi ettiğini söyledi.

Malzemenin % 100 doğal olduğunu ileri süren Yavuzer, bu tür uygulamalardaki beklentinin artık dolgunluk sağlamanın ötesine geçtiğini belirterek şöyle konuştu: “Dolguların şekillendirilebilmesi, güvenle, sorun çıkarmadan uzun zaman dayanabilmesi, doğal içerikleriyle yavaş yavaş kaybolması ve kaybolurken de kişinin kendi dokusuna zarar vermemesi hatta yeni kollajen yapımını desteklemesi, beklediğimiz özellikler arasındadır.”

“AKILLI DOLGU” NE KADAR KALICI?

Bu dolguların, 1 ile 4 yıl arasında seçilebilen kalıcılık etkisi olduğunu ve kolayca şekil alabildiğini aktaran Yavuzer, “Uygulama sonrasında cilt altında kollajen üretimi ve güçlü lifting etkisi devam ederek cildi tedavi ediyor. Yeni kollajen oluşumunu tetikleyerek biyolojik uyarım gerçekleştiriyor. Aynı zamanda cilde aydınlık veriyor ve biyo uyumlu yapısı sayesinde etki süresinden sonra metabolik yollarla vücuttan tamamen atılıyor” diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...