“Amacım kadınlara ‘keşke’ dedirtmemek”

Bebek sahibi olmanın sosyal ve psikolojik boyutlarını irdeleyen Kadın Hastalıkları Uzmanı Dr. Hakan Özörnek, ‘Bebek İstiyorum’ adlı kitabıyla, bu konuda planları olanların ihtiyaç duyduğu bilgileri bir araya getiriyor.

21.02.2014 - 11:16

“Amacım kadınlara ‘keşke’ dedirtmemek”

4 binin üzerinde bebeğin doğumuna katkıda bulunduğunu belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Hakan Özörnek, Bebek İstiyorum ile çocuk sahibi olmak isteyen ya da karar aşamasında olan okurlara bir kaynak kitapla sesleniyor.

Kitap; niyet ve hazırlık aşamasından başlayarak, gebe kalmanın doğası, psikolojik boyutu, tüp bebek çözümü gibi ana başlıklar altında konuyu ele alıyor. Kadın erkek ilişkilerinin doğası ile günümüz kadınının anne olma yolunda karşılaştığı güçlüklere de yer veren kitapta, ayrıca çocuk sahibi olma arifesinde çiftlerle yoğun çalışmalar yürüten Uzman Psikolog Şule Bektan ve Diyetisyen Sevinç Akdur ile de röportajlar yer alıyor.

“KİTABIN ANA FİKRİ: KEŞKE DEMEMEK”
Dr. Hakan Özörnek, hekimlik hayatı boyunca binlerce kadın, binlerce aile gözleme imkanı bulduğunu, mesleki birikiminin yanı sıra bebek sahibi olma konusunda kadınlara ve ailelere hem tıbbi hem de psikolojik destek olacak bir kitabı hazırlamayı uzun zamandır planladığını söyledi. Özörnek kitapla; “Özellikle büyük şehirlerde gebeliği 35 yaş sonrasına erteleme eğilimi artmakta, istatistikler de bu gerçeği yansıtmaktadır. Benim hedefim, kadınların geç kalmalarını önlemek ve ‘keşke’ demelerini engellemek. Konuyla ve sağlıklarıyla ilgili yeterince bilgilenerek doğru zamanda anne olmaları konusunda onları teşvik etmek” amacını güttüğünü söylüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...