Ankara’da açılan merkezin sağlık turizmi açısından önemli olduğunu belirten Memorial Sağlık Grubu CEO'su Uğur Genç, bir otelde düzenlenen basın toplantısında, hastane hakkında bilgi verdi. Genç, Memorial Ankara’nın 50 milyon dolarlık bir yatırım ile hayata geçirildiğini belirterek, “Yeni açılacak bölümler ile birlikte bölgeye toplam 65 milyon dolarlık bir yatırım yapmayı hedefliyoruz. Ankara Hastanemizin bünyemize katılması ile birlikte 5000 kişiyi aşan çalışan sayımızla büyük bir aile olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Hastanenin 42 bin metrekarelik kapalı alanı ile başkentin en büyük özel hastanelerinden biri olduğuna dikkat çeken Genç, “60’ı yoğun bakım ünitelerinde olmak üzere 230 yatak kapasitesi, 11 ameliyathane ve 63 poliklinik ile hizmet veriyor” dedi.

Ankara’nın, hem İç Anadolu Bölgesi’nde yer alması hem de Karadeniz ve Doğu illerine yakınlığından dolayı çok fazla hastanın tercih ettiği bir şehir olduğunu vurgulayan Genç, “Ayrıca başkent olması nedeniyle dünyanın da tanıdığı çok önemli bir destinasyon. Dolayısıyla sağlık turizmi açısından bakıldığında büyük bir potansiyele sahip. Dünyanın 92 ülkesinden hasta kabul eden bir sağlık grubu olarak Ankara’nın sağlık turizminde cazibe merkezi haline gelmesi için çalışacağız” şeklinde konuştu.