Arabanın arka koltuğunda doğdu

Üçüncü çocuğuna hamile olan Ümmü Özvatan, hastaneye yetişmeye çalışırken yolda doğum başladı. Hastanenin acil servis kapısına geldiklerinde ise bebeğin kafası ve omzu görüldü, sesi de duyulmaya başladı. Bunun üzerine doktorlar doğumu arabanın arka koltuğunda gerçekleştirdi ve Kadriye Nur bebek dünyaya gözlerini açtı.

ntv.com.tr 13.03.2017 - 11:21

Arabanın arka koltuğunda doğdu

İzmir’in Torbalı ilçesinde yaşayan Ümmü Özvatan, 8 mart günü sancılandı. Mustafa Özvatan, eşini arabanın arka koltuğuna yatırıp hastaneye doğru yola çıktı. Doğumun başladığını anlayan anne eşine daha hızlı gitmesini söyledi.

Bilim ve Sağlık Haber Ajansından Erkan Doğan'ın haberine göre, baba aracıyla hastanenin acil servisinin önüne yanaştı, aracın yanına gelen Acil Tıp Uzmanı Dr. Sevcan Baki Baskın, bebek sesinin geldiğini fark etti ve doğumun başladığını gördü. Anneyi daha rahat bir pozisyona alan Dr. Baskın, baş kısmı çıkan bebeğin emniyeti ve sağlığı için doğumu arabada gerçekleştirdi. Kordon bağı kesilip giydirilen bebek ile annesi acil servise götürüldü. İlk kontrollerin ardından hem bebeğin hem de annenin sağlıklarının iyi olduğu belirlendi.

“BEBEĞİN GÜVENLİĞİ İÇİN DOĞUMU ARABADA YAPTIRDIM”

Olayın kendileri için de heyecan ve mutluluk verici olduğunu söyleyen Dr. Baskın, “Aracın yanına gittiğimizde anne arka koltukta uzanıyordu, bebeğin sesini duydum. Bebeğin kafası ve omzu çıkmıştı, doğumu arabanın arkasında gerçekleştirdik. Ambulansta doğum yaptırmıştım ama arabada ilk defa doğum yaptırdım. Müdahale yapmak biraz daha zordu ama her şey sağlıklı doğumun gerçekleşmesi içindi. Eğer anneyi hastaneye alsaydık bebek bir yere kafasını vurabilirdi. Bu yüzden doğumun aracın arkasında yapılması gerekiyordu” diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...