Atatürk Havalimanı çalışanlarına psiko-sosyal destek

İstanbul'da Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısının ardından, çalışanlara psiko-sosyal destek veriliyor. Bir yıl sürecek çalışmaya, saldırıda yaralananların aileleri de katılabilir.

NTV 13.07.2016 - 13:23

Atatürk Havalimanı çalışanlarına psiko-sosyal destek

Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısında 44 kişi hayatını kaybetti, 239 kişi yaralandı.

Bir de olaya tanık olanlar, psikolojik olarak yaralananlar var.

TAV, Atatürk Havalimanı çalışanları için psiko-sosyaldestek vermeye başladı.

TAV İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Hakan Öker, çalışmaya ilişkin, “Toplamda baktığımızda 4500-5000’e yakın çalışan grubundan söz ediyoruz. Bizim çalışmalarımız havaalanında görevli TAV çalışanları ve TAV’a bağlı diğer şirket çalışanlarına açık olduğu gibi emniyet, gümrük görevlileri gibi birlikte çalıştığımız iş ortaklarımıza yani burada çalışan herkese açık bir uygulama” açıklamasında bulundu.

Koordinasyon grubunun başında ise Profesör Tamer Aker var.

Psiko-sosyal çalışma grubuna çalışanların ve yaralıların ailelerinin de katılabileceğini belirten Koordinasyon Grubu Direktörü Prof. Dr. Tamer Aker, “Depresyon, çöküntü, karamsarlık, mutsuzluk, ilgisizlik, isteksizlik gibi bir tablo da ortaya çıkabilir, tükenmişlik de görülebilir. Amacımız; mümkün olduğunca bu etkilenmeyi en aza indirgemek. Bunu yapabilirsek terörün ruhsal etkilerini geri çevirmiş oluruz” dedi.

PSİKO-SOSYAL DESTEK BİR YIL DEVAM EDECEK

Hakan Öker'e göre havalimanının saldırının ardından hemen açılmış olması çalışanlara verilen bu desteği güçlendiriyor: “Özellikle iş hayatının devam etmesi, çalışmaların devam etmesi evimiz gibi gördüğümnüz iş yerinin ayakta olduğunu, canlı olduğunu görmek, bizler açısından da psiko-sosyal anlamda verdiğimiz bu destekleri güçlendirmek anlamında çok önemliydi. O yüzden bunu bir başarı olarak görüyoruz” ifadesini kullandı.

Psiko-sosyal destek bir yıl boyunca devam edecek.

Sayfa Yükleniyor...