‘Avrupa ve Türkiye’nin en büyüğü’

Sancaktepe’ye kurulacak olan şehir hastanesinin inşaatında incelemeler yapan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu projeyi, “Dünya çapında” şeklinde değerlendirdi.

14.03.2013 - 17:54

‘Avrupa ve Türkiye’nin en büyüğü’

Avrupa ve Türkiye’nin en büyük şehir hastanesi olacağı belirtilen Sancaktepe’deki hastanenin inşaat alanında Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz incelemelerde bulundu.

Bakan Müezzinoğlu konuşmasında, “Dünya çapında bir proje. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’a, Genel Kurmay Başkanlığımıza teşekkür ediyorum. İstanbul gibi bir yerde 3.5 milyon metrekareye yakın bir alanı sağlık bakanlığının hizmetine sunmaları çok önemlidir. Bu anlamda yaklaşık 15 gün önce bir protokol imzaladık. Milletimiz adına belki de dünya çapında bir proje üzerinde çalışacağımız bir alan ortaya çıkacak” dedi.

“Sağlıklı Türkiye” projesi üzerinde çalışacaklarını belirten Müezzinoğlu, hem İstanbul hem Türkiye için marka olacak bir projeye başladıklarını ifade etti, “Önümüzdeki süreçte de ülkemize güzel bir sağlık tesisi kazandırma çalışmalarına başladık” diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...