Aylar sonra normal hastalar yoğun bakım servisinde tedavi görmeye başladı

Corona virüsle mücadele kapsamında alınan önlemler sonuç vermeye başladı. İstanbul’da yoğun bakım doluluk oranlarında düşüş yaşandı. Hastanedeki sağlık çalışanları aylar sonra normal hastaların yoğun bakım servisinde daha çok rol almaya başladı.

Haberler - İHA 06.02.2021 - 12:03

Aylar sonra normal hastalar yoğun bakım servisinde tedavi görmeye başladı

Pandeminin başından beri en yoğun mücadele veren illerin başını çeken İstanbul, tedbirlerin etkilerini de en fazla hisseden şehir oldu. İstanbul’daki bir çok hastanenin yoğun bakım servislerinin doluluk oranında düşüşler yaşanırken, Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi Anestezi Reanimasyon Kliniği Yoğun Bakım Sorumlusu Prof. Dr. Namigar Turgut, hastanelerinde corona virüs kaynaklı sadece 6 yoğun bakım hastasının kaldığını açıkladı.

Hastanedeki sağlık çalışanları aylar sonra normal hastaların yoğun bakım servisinde daha çok rol almaya başladı. Hastane, corona virüs ve normal yoğun bakım hastalarının farklı katlarda tedavisine devam ediyor.

HASTALAR TEKLİ ODALARDA TEDAVİ OLUYOR

Alışılagelmiş yoğun bakım ünitelerinden farklı olarak hastalar, cam kapıları olan tekli odalarda tedavi oluyor.

Anestezi Reanimasyon Kliniği Yoğun Bakım Sorumlusu Prof. Dr. Namigar Turgut, hastanenin açıldığı günden beri pandemi ile büyük oranda mücadele verdiğini anlattı.

Alınan önlemlerin pozitif geri dönüşlerinin olduğunu vurgulayan Turgut, "Şu an yoğun bakım ünitesinde yatmakta olan 6 Covid-19 hastamız var, onların da tedavileri devam ediyor. Salgında vaka sayısının düşmesiyle yoğun bakımda yatan corona virüs hasta sayımız azaldı ama yükümüz hala aynı. Çünkü normal hastalarımızın yoğun bakımlarda tedavisine başlandı. Virüse yakalanan hastalarda hastalığın seyri nasıl gelişeceği hakkında bilimsel bir veri yok. Bizim çok yaşlı hastalarımız da bu hastalığı yendi ama çok genç hastalarımızı da kaybettik. O yüzden maske, temizlik ve mesafe, bu hastalıktan en büyük korunma yöntemi" dedi.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

YOĞUN BAKIMDAN ÇIKAN EŞİNİN GEÇTİĞİ KORİDORA GÜL YAPRAKLARI DÖKTÜ

Sayfa Yükleniyor...