Ayrık dişlere bonding çözümü

Dişler arasındaki boşlukların bonding yöntemi ile düzeltildiğini belirten Diş hekimi Tankut Seber,  estetik diş hekimliği konusunda yetkin olan kişiler tarafından yapıldığında yontemin başarılı sonuçlar verdiğini söyledi.

Anadolu Ajansı 02.11.2017 - 13:26

Ayrık dişlere bonding çözümü

Bonding yöntemi sayesinde dişlerin estetik dolguyla uzatıp ya da aralıkları kapatılarak kişinin kendilerine özgü gülüşü tasarlayabildiğini aktaran Diş hekimi Tankut Seber, yöntemin kompozit rezin maddesi kullanılarak, dişlerdeki kalıcı renk bozukluklarını gidermek, dişler arası boşlukları kapatmak ve dişlerde şekil değişikliği yapmak olduğunu söyledi.

Seber, "Bonding Yöntemi, estetik diş hekimliği konusunda yetkin olan bir kişi tarafından yapıldığında gayet doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Dişlere ve diş etlerine hiçbir zararı olmayan tam aksine kişiye hem estetik hem fonksiyonel hem de ekonomik olarak katkı sağlayan Bonding Yöntemi sayesinde dişleri estetik dolgu vasıtasıyla uzatıp ya da aralıkları kapatarak kişinin kendilerine özgü gülüş tasarımını da yapabiliyoruz" ifadelerini kullandı.

Hemen hemen bütün yaş gruplarına Bonding işleminin uygulanabileceğini anlatan uygulama sonrası dikkat edilecek noktalara değinen Seber, "Kompozit rezin doğal diş kadar kuvvetli değildir. Bu nedenle dişlerimize nazik davranmalı,sert cisimleri (fındık, fıstık gibi) dişimizle kırmamalı, tırnak yeme kalem ısırma gibi alışkanlıklarımızdan vazgeçmemiz gerekmektedir. Bu dolguların uygulandığı dişlerin bakımı da doğal dişler ile aynıdır. Doğru fırçalama ve diş ipi kullanımı ile dolguların uygulandığı dişlerin temizliğini yapabilirsiniz" ifadelerini kullandı.

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Sayfa Yükleniyor...