Bağımsız bir yaşam için pedal çevirdiler

Türkiye Yeşilay Cemiyeti, 1-7 Mart Yeşilay Haftası etkinliklerinde, "Kendinize ve sevdiklerinize sağlıklı bir gelecek hediye edin, yaşamayı seçin" sloganıyla bağımlılık farkındalığını arttırmayı hedefliyor.

03.03.2014 - 10:09

Bağımsız bir yaşam için pedal çevirdiler

1-7 Mart Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında İstanbul Tarihi Yarımada'da bir bisiklet turu düzenledi. Yeşilay'ın geleneksel hale getirdiği tur ile bu yıl da bağımlılıklardan uzak, sağlıklı bir yaşama dikkat çekildi.

Sepetçiler Kasrı'nda start alınan etkinliğe, yaklaşık 300 kadar bisikletli katıldı. Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkan Yardımcısı Op. Dr. Mehmet Akif Seylan, Yeşilay'ın kuruluşunun 94. yılını kutladıklarını söyledi. Yeşilay'ın bir iyilik hareketi olduğunu vurgulayan Seylan, 4 yıldan beri Tarihi Yarımada'da bisiklet turunu gerçekleştirdiklerini belirterek "Organizasyonu Bisikletliler Derneği ile birlikte yapıyoruz. Tarihi Yarımada'yı bisikletlerle turluyoruz. Halkımızın da iltifat gösterdiği, keyifli ve güzel bir tur" diye konuştu. Seylan, Yeşilay'ın insanları bağımlılıklardan kurtarmayı amaçladığına dikkati çekerek, bağımlılıklardan kurtulmanın bir yolunun da spor olduğunu bildirdi.

Bisikletliler Derneği Genel Başkanı Murat Suyabatmaz, "Bu temiz havada sağlıklı yaşamı simgeleyen bisikletle tarihi yarımadada tarih ve kültür turu yapıyoruz. Hem bir hobi, hem de Yeşilay'ın yaş gününü kutluyoruz. Amacımız sağlıklı yaşam için dikkat çekmek. Bunun için de bisiklet önemli bir alternatif" dedi.

YEŞİLAY HAFTASINDA DİKKAT ÇEKEN PROGRAMLAR 
7 Mart’a kadar sürecek Yeşilay Haftası’nda “Yeşilay’ın En’leri Ödülleri”, “Yeşilay Bağımsızlık Maçı”, “Yeşilay üniversiteli gençlerle buluşuyor”, “Bağımlılık” konulu konferans ve geçmişin Yeşilaycılarını sosyal platformda buluşturacak “Yeşilay Kolu Başkanlarını Arıyor” gibi farklı programlar da yer alacak. Ayrıca “Çocuklarla Yeşilin Her Tonu” etkinliği ile de çocuklara bağımlılıklarda uzak sağlıklı yaşam mesajları verilecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...