Ameliyathanedeki şemsiyeli görüntüye yorum: Sorun yok, soruşturma var!

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde ameliyathaneyi su bastı, ekip hastanın üzerine şemsiye tutarak ameliyatı sürdürdü. Hastanenin Başhekimi Prof. Cantürk, sorunun çözüldüğünü açıkladı, "O fotoğrafı çeken işgüzar arkadaşla ilgili soruşturma yapılacak" dedi.

ntv.com.tr - Anadolu Ajansı 11.01.2015 - 19:17

Ameliyathanedeki şemsiyeli görüntüye yorum: Sorun yok, soruşturma var!

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde geçtiğimiz cuma günü donan kalorifer borularının patlaması sonucu ameliyathaneyi su bastı. O sırada bir hastayı ameliyat etmekte olan ekip, hastanın üzerine şemsiye tutup fotoğraf çektirdi. Fotoğrafların ameliyat ekibinden kimliği bilinmeyen bir kişinin basın kuruluşlarına servis etmesi üzerine hastanenin Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk bir açıklama yaptı.

Olayın, ameliyathanenin hastaya işlem yapılan kısmında gerçekleşmediğini belirten Prof. Cantürk, "Ameliyathanelerin içinde her ameliyat yapılan yerin dışında 5-6 metrekarelik kısım var. Orada meydana gelen bir şey, ameliyathanenin içine sirayet ederse hasta zarar görebilir diye gerekli tedbir alındı" dedi.

Perşembe gecesi sıcaklığın düşmesi nedeniyle hastanenin kalorifer tesisatının su sızdırdığını belirten Cantürk, "Bir odada bu sorun oldu, oradaki hasta da başka odaya nakledildiği sırada üzerine şemsiye tutularak zarar görmemesi sağlanmıştır" dedi.

"GEREKLİ TEDBİR ALINDI, HASTALAR MAĞDUR OLMADI"

Hastanede hiçbir problemin söz konusu olmadığını söyleyen Prof. Cantürk, olayla ilgili inceleme başlatıldığını belirtti, "İşgüzar bir arkadaş fotoğraf çekmiş, bilgimiz dışında, mesleki etik açısından problem yaratıcı bir durum. Onunla ilgili gerekli soruşturma, gereken işlem yapılacak. Bu, doğal felaket sonucunda ortaya çıkan bir durum, İzmit gibi bir yerde sıfırın altında 15'leri gören ısı... 20 yıldır buradayım, ilk defa böyle ısı değişimiyle karşılaştık. Bu da bize denk geldi. Hastanede arkadaşlarımız gerekli çalışmayı yapıp bu sorunu çözdü. Şu anda problem yok" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...