"Tatlı krizi" bayramda hastanelik etti

Bursa'da bayram tatili süresince hamur işi ve tatlıyı fazla kaçıran yaklaşık 100 bin vatandaş, "karın ağrısı, mide bulantısı, baş dönmesi" şikayetiyle hastanelere başvurdu.

Anadolu Ajansı 12.07.2016 - 11:37 | Son Güncelleme : 12.07.2016 - 11:45

"Tatlı krizi" bayramda hastanelik etti

Bursa'da, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde hamur işi ve tatlılara dikkat edilmemesi sonucu "karın ağrısı, mide bulantısı, baş dönmesi ve tansiyon" şikayetlerinin artmasının da etkisiyle yaklaşık 100 bin kişinin acil servislere başvurduğu bildirildi.

Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden yapılan yazılı açıklamada, bayram tatili sürecince Birliğe bağlı 20 hastanede yaklaşık 100 bin hastanın muayene edildiği belirtildi.

Tatil sürecinde en fazla hasta başvurusunun sırasıyla 25 bin 992 kişiyle Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine, 11 bin 69 hasta ile Çekirge Devlet Hastanesine ve 8 bin 303 acil vaka ile Bursa Devlet Hastanesine yapıldığı bildirilen açıklamada, "Bayramın vazgeçilmezleri arasındaki hamur işleri ve tatlı çeşitlerine dikkat etmeyen vatandaşlar acil servislere akın etti. Karın ağrısı, mide bulantısı, baş dönmesi ve tansiyon şikayetleriyle gelenlerin sayısı Ramazan Bayramı'nda daha da arttı" denildi.

Açıklamada ayrıca, 7 bin 481 kişinin çocuk acil, bin 633 kişinin de kadın doğum acile müracaat ettiği de kaydedildi.

Sayfa Yükleniyor...