Özel Romatem Fizik ve Rehabilitasyon Hastanesi Genel Koordinatörü Dr. Köksal Holoğlu, sadece Romatem Hastanelerinde uygulanan bu tedavi yönteminde, bel ve boyun fıtığı ile kemik eğriliklerinin tedavisinin yapıldığını söyledi.

''Vertetrac ve Cervico 2000'' cihazının, hasta tedavilerinde yüzde 75'lik başarı sağladığını belirten Dr. Holoğlu, ''Mekanik sistemde çalışan cihazın İzmit ve İstanbul'daki uygulamasında yüzde 75 oranında başarılı sonuçlar elde edilmiştir. 15 gün içinde hasta kabulüne başlayacağımız Samsun'daki hastanemizde de bu sistemle tedavilerimizi yürüteceğiz'' dedi.

Tedavide hastanın yatmasına ihtiyaç duyulmadığını da vurgulayan Dr. Holoğlu, şunları kaydetti:

''Amerika'da üretilen bu cihaz, Amerika ve diğer ülkelerde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Vertetrac ve Cervico 2000 traksiyon sistemi, bel fıtığı, boyun fıtığı, bel kayması, boyun ve sırt spazmları, fıtık ameliyatı sonrasında doku yapışıklığı başta olmak üzere, çeşitli şikayetlerde etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Bel fıtığında 40, boyun fıtığı tedavisinde ise 20'şer dakikalık seanslar uygulanmaktadır. Hastaya toplam 15 seans tedavi uygulanmaktadır. Etkili sonuçlarını gördüğümüz dikey traksiyon sistemi sayesinde, hastalar ayakta tedavi edilmekteler. Gün içerisinde hasta günlük yaşam aktivitelerine devam edebilmektedir. Dünyanın en son teknolojisi. Elimizde elektronik traksiyon cihazı var. Vertetrac ve Cervico 2000 sistemi ile aldığımız sonuçların 10'da birini o cihazla alamadığımızı tespit ettik.''