Benim Çocuğum'u bir haftada 2.100 kişi izledi

Lezbiyen, gey, biseksüel, trans bireylerin anne-babalarını anlatan Benim Çocuğum belgeselini bir haftada 2.100'kişi izledi. Belgeselin TBMM'de gösterilmesi gündemde.

01.03.2013 - 09:38

Benim Çocuğum'u bir haftada 2.100 kişi izledi

!f Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali kapsamında gösterime giren 'Benim Çocuğum' belgeseli, İstanbul'daki dört festival gösterimi sayesinde 1200, İstanbul, Ankara ve İzmir'deki galalar sayesinde de 950 kişiye ulaştı.

Filmin Ankara gösterimine CHP'li Milletvekillerinden Binnaz Toprak, Melda Onur ve Aykan Erdemir katıldı. 59 CHP Milletvekilinin imzaladığı, LGBT’lere ilişkin, meclis araştırma önergesinin imzacılarından CHP İstanbul Milletvekili Binnaz Toprak, filmde yer alan aileleri dünyanın en cesur insanları olarak gördüğünü ve filmi TBMM’de göstermek istediklerini söyledi. Toprak, eşcinsel olduğu için babası tarafından silah zoruyla kaçırılan ve kendisinden haber alınamayan Umut Göktuğ Söyler’le ilgili soru üzerine, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve İçişleri Bakanlığı’nı aradım; fakat kendilerine ulaşamadım. En kısa sürede polisin harekete geçmesi için elimizden geleni yapacağız” açıklamasını yaptı.

Benim Çocuğum'un Ankaralı ve İzmirli sinemaseverlerle bir başka randevusu Mart ayında. !f Ankara ve !f İzmir Festivalleri ile, 1 Mart’ta Ankara'da, 2 Mart'ta da İzmir’de gösterimleri yapılacak filmin yönetmenliğini Can Candan yaptı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...