Berna 'yardım eli' bekliyor

6 aylıkken betona düştüğü için beyninde kasılma, küçülme ve davranışlarında çocuksulaşma olan 17 yaşındaki Berna Aygül, ameliyat parası bulamadığı için tedavi olamıyor.

Haberler 30.08.2010 - 12:38

Berna 'yardım eli' bekliyor

Kırklareli'nin Demirköy ilçesine bağlı Sivriler köyünde yaşayan 17 yaşındaki Berna Aygül, 6 aylıkken betona kafa üstü düştü. Meydana gelen kaza sonrası Aygün'ün beyninde çökme ve kulak zarında patlama meydana geldi. Hastanelere gitmesine rağmen bir türlü iyileşemeyen Aygül, eğitimini de ancak 8. sınıfa kadar tamamlayabildi.

Ailesinin ekonomik durumu iyi olmadığı için yeşil kart ile tedavilerini yaptırmaya çalışan genç kızın, ameliyat olması gerekiyor.

Yeşil kartla ancak kızının ilaçlarını alabildiğini anlatan anne Malike Aygül, kızının tedavisi için imkanları ölçüsünde çok uğraştıklarını ancak bir sonuca ulaşamadıklarını belirtti.

Geçirdiği kazanın belirtilerinin son 5 yılda ortaya çıktığını anlatan anne Aygül, ''5 yıldır hep hastanelerdeyiz. Beyinde kasılma, küçülme ve davranışlarda çocuksulaşma var. Bu konuda tedavi gördü. Tedavi sonrası biraz iyileşme olsa da tam sağlığına kavuşamadı. Sağlığına kavuşabilmesi içini ameliyat olması gerekiyor. Ama ekonomik durumumuz iyi olmadığı için ameliyat yaptıramadık. Çok üzülüyoruz. Doktorlar tedavinin mutlaka devam etmesi gerektiğini söylüyor. Tedavi devam etmezse iyileşmenin çok zor olduğunu söylediler. Biz geçimimizi zor sağlıyoruz. Demirköy Fidanlığında iş olduğunda çalışıyorum. Ama her zaman iş olmuyor. Eşim çiftçilik yapıyor. Kızımın durumu bizi çok üzmekte. Bir tek onun iyileşmesini istiyorum. Bize yardımcı olunsun'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...