Bir yılda 108 kilo zayıfladı

Mersin'de yaşayan 36 yaşındaki Cem Örtülü, fazla kilolarından kurtulmak için başladığı mücadelede bir yılda 230 kilodan 122 kiloya düştü. Geçirdiği mide ameliyatı sonrası spor yapıp diyet uygulayan Örtülü 100 kiloya düşmeyi hedefliyor.

Haberler - Anadolu Ajansı 13.05.2019 - 14:41

Bir yılda 108 kilo zayıfladı

Tır şoförlüğü yapan 230 kilo ağırlığındaki Cem Örtülü, sadece spor ve diyet yaparak fazla kilolarından kurtulamayınca Tarsus ilçesindeki özel bir hastanede tüp mide ameliyatı oldu.

Taburcu edildikten sonra yiyip içtiklerine dikkat eden Örtülü, her gün düzenli yürüyüş yapmaya başladı. Sağlıklı bir yaşamı artık kendisine ilke edinen Örtülü, aradan geçen bir yılda 230 kilodan 122 kiloya düştü. 

“İNSANLARIN BAKIŞ AÇISI FARKLILAŞTI”

Örtülü, eskiden yürüyememe, nefes darlığı, uykusuzluk gibi sorunlar yaşadığını aktararak, "Bir yerde gezerken insanların bana çok farklı bakması gibi sıkıntılarım vardı. Çok bunlar artık geride kaldı." dedi.

Çevresindekilerin kendisine bakışının bile değiştiğini vurgulayan Örtülü, şöyle devam etti:

''O zamanki durumum ile şimdiki durumum arasında yüzde yüz fark var. Artık insanların bakış açısı farklılaştı. Şu anda çok iyiyim. Hedefim olan 100 kilograma 22 kilogram kaldı. Allah'ın izniyle bunu da vereceğim. Şu anda gidişatım çok iyi, sıkıntı yaşamıyorum. Herhangi bir sağlık sorunum da kalmadı. Yürümekte ve uyurken bir sıkıntı yaşamıyorum. Hayatım değişti şu anda.''

Örtülü, kilo verme konusunda yaşam tarzına özel önem verilmesi gerektiğinin altını çizerek, yeme içmede gösterilecek özen ile sportif faaliyetlerin önem taşıdığını belirtti. 

 

"BİZ DE MEMNUNUZ"

Anne Gönül Örtülü de oğlunun fazla kilolarından kurtulduğuna sevindiğini ve sağlıklı bir yaşam sürdüğünü görmekten mutluluk duyduğunu söyledi.

Oğlunun bir yıldır ekmek, şeker ve tuzdan uzak durduğunu aktaran Örtülü, ''Çok şükür iyi oldu. Şimdiki halinden kendi kadar biz de memnunuz.'' dedi.

VİDEO: TÜP MİDE AMELİYATI İLE İLGİLİ HER ŞEY

Sayfa Yükleniyor...