'Bisikletime yol istiyorum'

İstanbul Sağlık Müdürlüğü, hareketli yaşam konusundaki toplumsal farkındalığı artırmak ve obezite ile mücadele etmek için “Bisikletime Yol İstiyorum” projesi başlatıyor.

07.03.2014 - 17:44

Fiziksel aktivitenin sağlıklı ve kaliteli yaşamın vazgeçilmezlerinden olduğunu gösteren araştırmalara her gün bir yenisi ekleniyor. Uzmanlar sürekli sedanter, yani hareketsiz yaşamın birçok hastalığa zemin hazırladığına dikkat çekiyor.

Sağlık Bakanlığı, 2014 yılını “Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı” ilan etmiş durumda. İstanbul Sağlık Müdürlüğü'nün "Bisikletime yol istiyorum" projesi de bu düşünceyle hayata geçiriliyor. Fiziksel aktiviteyi yaşam tarzı haline getirmek ve giderek artan obezite ile mücadele etmek isteyen İstanbul Sağlık Müdürlüğü “Bisikletime Yol İstiyorum” projesini başlatıyor.

İstanbul Sağlık Müdürlüğü Sağlığın Geliştirilmesi Şubesi'nden yapılan açıklamada, "Proje kapsamında, halkımıza hareketli yaşam tarzını alışkanlık haline getirmeyi, çevre sağlığına katkıda bulunmayı ve insanımıza zaman yönetimi açısından verimi arttırmak gibi ivmeleri kazandırmayı hedefliyoruz" ifadesine yer verildi. 

Proje'nin ilk adımı, 16 Mart Pazar günü Bağdat Caddesi'nde düzenlenecek bisiklet turu ile başlayacak. Bostancı'da başlayacak olan bisiklet turu Kızıltoprak’ta son bulacak. Tura, sağlık çalışanları ve yöneticilerinin de  katılacağı belirtildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...