Bülent Ersoy domuz gribi şüphesiyle tedavi altında

Ünlü sanatçı Bülent Ersoy, domuz gribi şüphesiyle tedavi altına alındı. Ersoy'un hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.

Anadolu Ajansı 08.01.2016 - 12:46 | Son Güncelleme : 08.01.2016 - 13:00

Bülent Ersoy domuz gribi şüphesiyle tedavi altında

Sanatçı Bülent Ersoy, grip şikayeti nedeniyle Gaziosmanpaşa Avrupa Özel Şafak Hastanesi’ne gitti.

Bülent Ersoy, burada domuz gribi şüphesiyle tedavi altına alındı. Ersoy’un annesi ve şoförü de aynı hastaneye yatırıldı.

"HAYATİ TEHLİKESİ YOK"

Hastanenin Başhekimi Bülent Şahin, sanatçının ilk geldiğinde durumunun ağır olduğunu söyledi. 

Ersoy'un hayati tehlikesinin bulunmadığını vurgulayan Şahin, şöyle konuştu: 

"Hemen tedaviye başladık. Kendisi kontrol altında. Gerekli tetkikleri yapıldı. Durumu biraz ağırdı ancak hayati bir durum söz konusu değil. Şu anda genel durumu çok iyi. Kendisinden sonra annesi ile şoförü de aynı şikayetle hastanemize yatırıldı. Şoförünün durumu daha iyi, ancak annesi de biraz ağır."

Şahin, Ersoy'a yapılan erken müdahalenin önemine işaret ederek, "Tedaviye hemen cevap verdi. Ülkemizde bir domuz gribi durumu var. Bundan dolayı gerekli incelemeler yapıldı. Numuneler incelendi, tahkikler yapıldı. Zaten zatürreye dönmüştü durumu ama şu an bu durum aşıldı. Tehlikede olmasının nedeni de zatürreye çevrilmiş olması. Tahlillerde çıkan duruma göre durumu domuz gribine uyuyor. Şu an görünen o. Tam olarak sanıyorum akşam saatlerinde belli olacak" şeklinde konuştu.

"İKİ GÜNDE TABURCU EDERİZ"

Ersoy'un şu an korkulacak bir durumunun olmadığını dile getiren Şahin, "Durumu stabil. Zamanında teşhisin faydasını gördük. Yoğun bakıma zaten hiç almadık. Sanıyorum bir iki güne kendisine taburcu ederiz" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...