Burun estetiği ameliyatı için gittiği hastanede hayatını kaybetti

Diyarbakır'da burun estetiği için ameliyat masasına yatan Erdi Öztürk, beyin damarlarındaki anevrizma kanama yapınca komaya girdi. Öztürk, 5 gün sonra yoğun bakım ünitesindeki yaşam mücadelesini kaybetti.

DHA 02.11.2018 - 14:54

Burun estetiği ameliyatı için gittiği hastanede hayatını kaybetti

​Bismil ilçesinde yaşayan 29 yaşındaki Erdi Öztürk, burun estetiği ameliyatı olmak için 25 Ekim günü Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniği'ne başvurdu. Tetkiklerin ardından Öztürk, ameliyata alındı.

Ameliyat sırasında Öztürk'ün beyin damarlarındaki anevrizma adı verilen baloncuk kanama yapınca komaya girdi. Acil Yoğun Bakım ünitesine kaldırılan Erdi Öztürk, 5 gün sonra 30 Ekim'de yaşamını yitirdi.

Hastanede yapılan otopsisinin ardından Erdi Öztürk'ün cenazesi, dün ailesi tarafından alınarak Bismil ilçesine bağlı Sarıbudak köyünde gözyaşlarıyla toprağa verildi.

HASTANE YETKİLİLERİ AÇIKLAMA YAPMADI

Hastane yönetimi konu ile ilgili açıklama yapmaktan kaçınırken, Öztürk'ün beynindeki anevrizmadan kendisinin de haberdar olmadığı ve bunun ancak MR çekimi sırasında ortaya çıkabileceği belirtildi. 

ANEVRİZMA NEDİR?

Anevrizma, atardamarın zayıf bir noktasının genişleyerek balonlaşmasıdır. Beyin damarlarında görülen ve anevrizma adı verilen baloncuklar, kanama yaptığı takdirde yüksek oranda ölüm ve sakatlık riski taşıyor. Gelişen tıp teknolojisi sayesinde anevrizma tedavisi çoğu kez açık ameliyata gerek kalmadan, kasıktan bir kateterle girilerek tedavi edilebiliyor.

Sayfa Yükleniyor...