Burun estetiğinde 3D Vectra avantajı

Burun estetiğinde 'ameliyattan sonra nasıl görüneceğim' kaygısının bittiğini ileri süren KBB Uzmanı Filiz, "3D Vectra hastaların operasyon ile ilgili kaygılarını yok eden, beklentilerini tam olarak aktarabildiği bir sistem" dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 03.01.2017 - 10:15

Burun estetiğinde 3D Vectra avantajı

Kişinin estetik operasyonlar sonrasında nasıl bir görünüme sahip olacağını önceden izleyebilmesine olanak sağlayan 3D Vectra teknolojisi hakkında değerlendirmelerde bulunan KBB Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Ümit Filiz, söz konusu teknolojisi sayesinde hastanın operasyon öncesinde doktoruyla görüşerek beklentilerini daha net aktarabildiğini dile getirdi.

Burun estetiği ameliyatlarının Türkiye ve dünyada en çok tercih edilen estetik operasyonlardan biri olduğuna işaret eden Filiz, burun görüntüsündeki küçük bir değişimin yüzdeki ifadeyi de fark edilir oranda değiştirdiğini belirtti. Filiz, şunları kaydetti:

"Hastanın ameliyat sonrası tahmini sonucu görmeleri, sürecin daha sağlıklı ilerlemesini ve doktorun hastanın beklentilerine hakim olmasını sağlıyor. Üç boyutlu (3D) fotoğraf sistemlerindeki gelişmeler yeni bilgisayar programlarıyla desteklenerek estetik ameliyat olmayı düşünen hastalarda ameliyat sonrası ortaya çıkması beklenen sonucu göstermeye izin veriyor. İşlem, hastanın Vectra 3D kamerasıyla üç boyutlu fotoğrafının çekilmesiyle başlıyor ve ardından cerrahın özel bir program kullanarak ameliyat planlaması yapması ve ameliyat sonrası beklenen görünümün üç boyutlu olarak hastaya gösterilmesiyle devam ediyor."

HER BURUN, HER YÜZ TİPİNE UYGUN DEĞİL

Filiz, burun estetiği olacak hastaların bir kısmının elinde ünlü bir kişinin fotoğrafıyla gelip aynı burundan isteyebildiğini aktardı. Bazen hastaları ikna etmenin son derece zor olabildiğine vurgu yapan Filiz, her burnun her yüz tipine uygun olmayabildiğini bildirdi. Filiz, şu ifadeleri kullandı:

"3D Vectra öncesinde hastaların beklentilerini anlayabilmek için sınırlı simülasyon programlar kullanılmaktaydı. Bu programlarla elde edilen görüntülerin gerçeklikten uzak olması ve hastaya ait faktörlerin kişiselleştirilememesi gibi dezavantajlar mevcuttu. Bu sistemde ise görüntü 3D olduğu için farklı açılardan hastanın her halini görebilmesi sağlanıyor. Böylece hasta fikirlerini belirtiyor ve planda değişiklikler yapılabiliyor. Sistemin en büyük avantajı, beklenen sonucu hala kullanılmakta olan programlarda olduğu gibi sadece yan profilden değil, önden, alttan, çaprazdan, yani nereden isterseniz oradan, görebilmeniz. Programda hastaların anlaması gereken en önemli şey bunun ameliyat sonucu olmadığıdır. 3D Vectra hastanın istediği sonucu doktor ile eksiksiz paylaşabilmesi, düşüncelerini aktarabilmesi için iyi bir yöntem."

Sayfa Yükleniyor...