'Canan Karatay'a 15 gün meslekten men' iddiası

Prof. Dr. Canan Karatay'ın, 15 gün süre ile meslekten men edildiği ileri sürüldü. Açıklama, Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği'nden gelirken, İstanbul Tabip Odası iddiayı doğrulamadı. Karatay, haberi yapan ve gerçekliğini araştırmadan yayınlayan tüm kurumlar için hukuki ve cezai işlem başlatacağını açıkladı.

Haberler - ntv.com.tr 31.07.2015 - 14:13

'Canan Karatay'a 15 gün meslekten men' iddiası

Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin internet sitesinde Prof. Canan Karatay ile ilgili bir duyuru yer aldı.

Duyuruda, derneğin İstanbul Tabip Odası’na müracaatı sonrası, Prof. Dr. Canan Karatay’ın 15 gün süreyle meslekten men edilmesine karar verildiği bilgisi paylaşıldı.

Yasakla ilgili detaylı açıklamanın daha sonra yapılacağı belirtilirken, İstanbul Tabip Odası yetkilileri, Karatay hakkında verilmiş bir karar bulunmadığını belirtti. Yetkililer, haberin kaynağını araştıracaklarını ve kamuoyuna bilgi vereceklerini söyledi.

İTO yetkilileri, kurumlarına yapılan müracatlar ve şikayetlerle ilgili bilgi verme uygulamaları olmadığını, meslekten men kararlarının sadece muhataplarına iletildiğini ve Karatay'a ilişkin alınmış bir karar bulunmadığını söyledi.

Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin internet sitesinde yer alan Canan Karatay'la ilgili duyuru saat 12.15 sularında kaldırıldı
Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin internet sitesinde yer alan Canan Karatay'la ilgili duyuru saat 12.15 sularında kaldırıldı

Şimdi gözler, hamilelere şeker yüklemesi yapılmasını sert sözlerle eleştirince jinekologların tepkisini çeken İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay ile ilgili, İstanbul Tabip Odası'nın yapacağı açıklamada.

KARATAY'DAN AÇIKLAMA: HUKUKİ VE CEZAİ İŞLEM BAŞLATACAĞIM

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği'nin internet sitesinde yer alan duyuru üzerine bir açıklama yaptı.

Karatay, açıklamasında İstanbul Tabip Odası'nın, kendisine 15 gün süreyle meslekten men cezası verildiği haberini yalanladığını belirtti.

Şehir dışında olduğu için açıklamasını yazılı gerçekleştirdiğini belirten Karatay, şunları kaydetti:

"İstanbul Tabip Odası, bugün bu haberi yalanlamış, kendilerine yaptığı şikayetin henüz karara bağlanmadığını bildirmişlerdir. Ayrıca Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği'nin Kasım 2014 döneminde şahsım adına savcılığa yaptıkları suç duyurusunun takipsizlikle sonuçlandığını da bu vesileyle bildirmek isterim. Şahsımı ve mesleki kariyerimi hedef alarak yapılan, halkı tedirginliğe sürükleyen yalan haberler için avukatım aracılığıyla haberi yapan ve gerçekliğini araştırmadan yayınlayan tüm kurumlar için hukuki ve cezai işlemleri başlatacağım."

Sayfa Yükleniyor...