İlişkili Haberler

2011 yılında Avustralya’nın öncülüğünde başlatılan ve 9 ülkede eşzamanlı gerçekleştirilen bir sosyal sorumluluk projesi olan Steptember projesine destek veren katılımcılar, 4 Eylül’den itibaren adımlarını Cerebral Palsy’li çocuklar için atmaya başladı.

Steptember projesi ile Cerebral Palsy farkındalığı yaratılırken, bağış kampanyalarıyla da Cerebral Palsy’li çocukların geleceğine umut olmak amaçlanıyor.

Steptember.org.tr üzerinden kayıt olarak takımlarını oluşturan gönüllüler, 4 Eylül’den 1 Ekim’e kadar her gün attığı adımları web sitesine girecek. Steptember gönüllüleri adım atmak haricinde koşabilecek, bisiklete binebilecek, yüzebilecek veya dans edebilecek.

CEREBRAL PALSYLİ ÇOCUKLARIN EĞİTİMİNE KATKI SAĞLANACAK

Steptember web sitesinde gerçekleştirilen aktiviteleri otomatik olarak adım sayısına çevirecek 40 farklı etkinlik mevcut. 1 ay sonunda hem daha sağlıklı ve zinde bir yaşamın kapıları aralanmış, hem de Cerebral Palsy’li çocukların özel eğitim ve rehabilitasyonlarına katkı sağlanmış olacak.

Steptember kapsamında toplanan bağışlar Cerebral Palsy’li çocukların özel eğitim, tedavi ve rehabilitasyonlarında kullanılacak. Steptember projesi 1 Ekim günü sonlanacak; ancak bağış kampanyası Ekim ayı boyunca devam edecek.

CEREBRAL PALSY HAKKINDA

Cerebral Palsy (CP), duruşu ve hareketleri etkileyen bir fiziksel engellilik durumu. Doğum öncesi, sırası ve bebeğin 3 yaşa kadar olan yaşamında, beyin veya beyinciğin bir bölümünün hasar alması sonucu meydana geliyor.