Cerrahpaşa'da oturma eylemi düzenlendi

Gaziantep'te doktor Ersin Arslan'ın bir hasta yakını tarafından bıçaklanarak öldürülmesi, Cerrahpaşa'da oturma eylemiyle protesto edildi.

15.05.2012 - 15:03

Cerrahpaşa'da oturma eylemi düzenlendi

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi bahçesinde toplanan sağlık çalışanları adına konuşan İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Taner Gören, Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'nde göğüs cerrahisi uzmanı Ersin Arslan'ın kısa bir süre önce hasta yakını tarafından bıçaklanarak öldürüldüğünü hatırlattı.

Gören, Ersin Arslan'ın hayatını kaybetmesinin değiştirilen sağlık sisteminden kaynaklandığını ileri sürerek, şunları kaydetti:

''Bu toplumsal sorunun, sağlık ortamında şiddet olgusunun ortadan kaldırılabilmesi için sorunun başlangıcına, kaynağına gitmek zorunludur. Radikal kararlar alınması, kararlı bir tutum takınılması ve hekimlerle sağlık çalışanlarının sahipsiz olmadığının gösterilmesi öncelikli adım olmak zorundadır. Sağlık Bakanlığı'nı bu konuda bir kez daha acilen göreve davet ediyoruz. Hekimlerin ve sağlık çalışanlarının sahipsiz olmadığının bilinmesini istiyoruz. Tabip odaları ve sağlık sendikaları başta olmak üzere, bu ülkede nitelikli bir sağlık hizmetini önceleyen herkesin bu mücadeleye katkı sunmakta olduğu bilinmelidir.''

Fakülte bahçesinde bir süre oturma eylemi yapan grup, daha sonra olaysız dağıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...