Cilt tipine uygun tıraş makinesi neden önemli?

Araştırmalar her 5 erkekten 4’ünün yanlış tıraş makinesi kullandığını gösteriyor. Yanlış tıraş makinesi kullanımı ise hem cilt sorunlarına ve lekelerine yol açıyor. Ancak birçok kişi bu sorunun yanlış tıraş makinesi kullanımdan kaynaklandığını bilmiyor.

ntv.com.tr 07.10.2016 - 18:34

Cilt tipine uygun tıraş makinesi neden önemli?

Tıraş makinesinin cilt ve sakal tipine uygun olması, cilt sağlığı açısından önem taşıyor. Bu özelliklere uygun olarak geliştirilen döner başlıklı ve elek başlıklı modeller son zamanlarda erkeklerin en fazla tercih ettiği ürünler arasında yer alıyor.

Bu ürünlerden biri de kişisel bakım markası Remington’dan geldi. Remington, yeni serisi HyperFlex ve Capture Cut ile erkeklerin yardımına koşuyor.

Her farklı cilt ve sakal cinsine yönelik doğru makine kullanımı için seçenekler sunan marka yeni ürünleriyle, hassas ciltlere ve seyrek sakal tiplerine özel olarak geliştirilen elek başlıklı modeli ve bıçakları uzun ya da yatık sakalları tek seferde kısa bir şekilde keserek zamandan tasarruf etmeyi sağlıyor.

Keserek ve dönerek çalışan makinelere göre daha yakın tıraş sunan Capture Cut sakalların çıkış yönüne ya da ters yönüne tıraş edilebiliyor. Normal ciltlere ve yoğun sakal tiplerine özel olarak geliştirilen döner başlıklı HyperFlex modeli ise comfortfloat bıçakları sayesinde çene, boyun gibi zor alanlarda kolay manevra yapma özelliği taşıyor.

Erkeklere hem kolaylık hem de sağlıklı cilt yapısı vaadeden Remington’un bu yeni ürünlerinin maliyeti ise 389 ile 399 lira arasında değişiyor.

Sayfa Yükleniyor...