Çin Seddi'nde kanser hastası çocuklar için koşacak

Büyük Çin Seddi Maratonu'na katılacak olan ilk Türk kadın Selin Söğütlügil, Türkiye'deki kanser hastası çocuklara umut olmak için koşacak. Söğütlügil, maraton parkurunun iniş ve çıkışlarının getirdiği zorluk derecesinin kanser hastalığını temsil ettiğini söylüyor.

Anadolu Ajansı 19.05.2017 - 11:57

Çin Seddi'nde kanser hastası çocuklar için koşacak

Büyük Çin Seddi Maratonu'na katılacak olan ilk Türk kadın Selin Söğütlügil, 20 Mayıs'ta koşulacak Çin Seddi Maratonu'na katılma fikrinin Türkiye'de kanserle savaşan çocuklar için neler yapılabileceği düşüncesinden doğduğunu belirtti.

Bir seneden bu yana Kansersiz Yaşam Derneği ile çalıştığını ve bu kapsamda "Sporcu Melekler" adlı program bünyesinde hizmet verdiğini anlatan Söğütlügil, "Hayatımda en sevdiğim iki şey, yazmak ve spor yapmak. Sporcu Melekler ekibi olarak spor faaliyetlerine katılıp topladığımız bağışlarla karşılıksız ve koşulsuz kanserli çocuklara destek olmaya çalışıyoruz." diye konuştu.

"MARATONUN ZORLUK DERECESİ KANSERİ TEMSİL EDİYOR"

Söğütlügil, 700 metre rakımda toplam 5 bin 164 merdivenlik Büyük Çin Seddi Maratonu parkurunun iniş ve çıkışlarının getirdiği zorluk derecesinin kanser hastalığını temsil ettiğini kaydederek, "Bu maraton, çok meşakkatli ancak insanın istedikten ve sevgisini ortaya koyduktan sonra aşamayacağı engel yok." dedi.

Üç çocuk annesi olduğunu söyleyen Söğütlügil, "Bu proje aslında benim bir Türk kadını ve bir anne olarak yaşama, Allah'a ve evrene sunduğum bir şükran" ifadesini kullandı.

"KANSER HASTASI ÇOCUKLARDAN TEŞEKKÜR MEKTUPLARI ALIYORUM"

Maratondan elde edilecek bağışların Ümraniye Devlet Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji ve İlik Nakli Bölümünün rehabilitasyon projesine maddi destek olarak aktarılacağının altını çizen Söğütlügil, "Kanser hastası çocuklardan aldığım teşekkür mektuplarından sonra ağlamamanın imkanı yoktu" dedi.

Mustafa Kemal Atatürk'ün amcası Kırmızı Hafız Mehmet Emin Efendi'nin torunu olduğunu hatırlatan Söğütlügil, "Atatürk'ün başka akrabası olmadığı için akrabalık bağı bizim üzerimizden süregeliyor ve bu bizim için müthiş bir onur." dedi.

Sayfa Yükleniyor...