Çin'de devlete ait ilaç firması Sinopharm Covid-19 aşısı rezervasyonlarına başladı

Çin'in devlete ait ilaç firması Sinopharm'ın yeni tip corona virüs (Covid-19) aşısı için rezervasyonlara başladığı bildirildi. Ülkenin yerel basınında yer alan haberlere göre 70 binden fazla kişi aşı için rezervasyon yaptırdı.

Anadolu Ajansı 13.10.2020 - 15:57

Çin'de devlete ait ilaç firması Sinopharm Covid-19 aşısı rezervasyonlarına başladı

Çin'in resmi yayın organlarından Global Times'ın haberine göre, Sinopharm, geliştirmekte olduğu Covid-19 aşısı kapsamında rezervasyonlarını online olarak başlattı.

Sinopharm'ın corona virüs aşısı rezervasyonlarında öncelik kasım-ocak aylarında yurt dışına seyahat edecek öğrencilere verildi. Denizaşırı görevlerde bulunan kamu personeli ve salgınla mücadelede ön saflarda yer alan sağlık çalışanları “acil kullanma” hakkına sahip olacak.

Ülke basınındaki haberlere göre, 70 binden fazla kişi corona virüs aşısı için rezervasyon yaptırdı. Sinopharm'ın aşı çalışmalarında önceliği salgının patlak verdiği Wuhan ve başkent Pekin'e vereceği kaydediliyor.

Sinopharm'a göre 125 ülkedeki örnek gruplarını kapsayan faz 3 deneme testlerinde iki aşı çalışması bulunan şirket, 22 Temmuz'da aşının acil kullanımı için onay aldı.

Çin'de Sinopharm, Sinovac ve CanSino gibi kamuya ait ilaç firmaları, Çin Askeri Tıp Akademisi, Vuhan Viroloji Enstitüsü, Pekin Biyolojik Ürünler Enstitüsü gibi kurumlar ile iş birliği içinde aşı çalışmaları yürütüyor.

SinoVac'ın geliştirdiği CoronaVac'ın yanı sıra Sinopharm'ın Vuhan Viroloji Enstitüsü ve Pekin Biyolojik Ürünler Enstitüsü ile geliştirdiği iki aşı adayı en fazla umut bağlanan çalışmalar arasında görülüyor.

ALMAN AŞISINDA SON DURUM NE?

Sayfa Yükleniyor...