'Cinsel iktidarsızlığa 35 saatte çözüm'

Cinsel iktidarsızlık; stres, sigara, alkol, diyabet ve damar sertliğine bağlı hastalıklar gibi birçok etkenden kaynaklanabiliyor. Sorunun 35 saatte çözüme ulaştırılabileceğini belirten Kardiyolog Prof. Günsel Şurdum Avcı’nın önerdiği yöntem; ritmik masaj, yani EECP.

ntv.com.tr 14.11.2013 - 00:00

'Cinsel iktidarsızlığa 35 saatte çözüm'

İSTANBUL - Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Günsel Şurdum Avcı, sertleşme kusuruna bağlı cinsel iktidarsızlığın, 50 yaşın üzerindeki erkeklerde %70’e varan sıklıkta görüldüğünü, en önemli nedenlerin de damar sertliğine bağlı kalp-damar hastalıkları, diyabet, hipertansiyon, kan yağları yüksekliği olduğunu belirtti. Ayrıca, bu hastalıklarda kullanılan ilaçların birçoğunun da aynı soruna neden olduğuna değinen Avcı, günümüzde sertleşme kusuru tedavisinde kullanılan bazı ilaçların, kalp hastalarında ve bazı kalp ilaçlarını kullananlarda ciddi olumsuzluklara, hatta ani ölümlere yol açabildiğini söyledi. Protez benzeri uygulamaların ise doğallıktan uzak olduğunu ileri süren Prof. Avcı, çözüm için ritmik masaj (EECP) yöntemini işaret etti.

Kalp hastalıkları tedavisinde kansız-ameliyatsız yöntemleri savunduğunu belirten Prof. Avcı, kalp hastalarında 11 yıldır uyguladıkları ritmik masaj (EECP) tedavisi ile sertleşme sorununa doğal yoldan çözüm getirdiklerini ve hastaların cinsel gücünün arttığını söyledi.

"35 SAAT UYGULAMAK YETERLİ"
Tedavinin, hastanın belden aşağısına kalp atımları ile uyumlu olarak ritmik adele masajı yapılması şeklinde uygulandığını, böylece tüm organların damarlarında genişleme ve kanlanmada artış sağlandığını açıklayan Avcı, “Acısız ve risksiz olan bu tedavi, günde bir-iki saat olmak üzere toplam 35 saat uygulandığında, sertleşme sorununa bağlı cinsel iktidarsızlığa çözüm sunuyor” ifadesini kullandı.

Yöntemin herhangi bir yan etkisinin olmadığını söyleyen Prof. Dr. Günsel Şurdum Avcı, “Sertleşme sorununda; düşük maliyetli, doğal ve uzun süreli iyileşme sağlayan EECP tedavisini, diğer tedavilerden önce uygulamak akılcı bir yaklaşım olacaktır” dedi.

 

Sayfa Yükleniyor...