Çocuğunu hastaneden alamıyor

Muş'ta solunum yetmezliği tedavisi gören bebek, iyileşmesine rağmen hastaneden alınamıyor. Maddi imkânsızlık yüzünden oğluna bakamayacağını söyleyen baba, “Çocuk evde ölürse vicdan azabı çekerim” diyor.

Anadolu Ajansı 23.08.2011 - 09:49

Çocuğunu hastaneden alamıyor

Solunum yetmezliği sonucu Muş'un Bulanık ilçesinin Rüstemgedik beldesinden kent merkezine getirilen 6 aylık bebek Cemil S, hastalığı nedeniyle Muş Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde tedavi altına alındı.

Sağlık kuruluşunda 2 aydır tedavi gören 6 aylık bebeğin iyileşmesi üzerine hastane yetkilileri ailesini aradı ve çocuklarının iyileştiğini söyledi. Ancak bebeği hastaneden alacaklarını bildiren aile, bir daha telefonlara çıkmadı.

Muş Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekim Yardımcısı Ali Demiröz, bebeğin bakımına itina gösterilmesi gerektiğini ifade ederek, ailenin bu yüzden çocuklarına sahip çıkmadığını tahmin ettiklerini söyledi.

Demiröz, ''Çocuk 2 ay önce hastanemize yatırıldı. Anne ve babası çocuklarına sahip çıkmadı. Bebek şu anda hastaneden taburcu olma konumuna geldi. Defalarca ailesini aradık, 'Geliyoruz, alacağız' diyorlar. 'Biraz daha kalsın' diye gelip çocuklarını götürmüyorlar. Muhtemelen aile çocuğu 'Hastanede bu bakım devam etsin' diye götürmüyor'' dedi.

Ali Demiröz, uzman doktorların önerileriyle bebeğin evinde de annesi tarafından bakılabileceğini ifade etti.

"8 BİN LİRA BORCUM VAR, SIKINTI YAŞIYORUM"
Bebeğin babası Rasim S ise oğluna bakacak maddi gücü bulunmadığını söyleyerek, ''Cemil dışında 3 çocuğum daha var. Ancak bunlara bakabiliyorum. Maddi durumum yetersiz olduğu için sıkıntı yaşıyorum. 7-8 bin lira borcum var. Şu an İstanbul'da amelelik yaparak geçimimi sağlıyorum. Çocuğu eve götürsem bakımını yapmam gerekir. Bu mümkün değil. Çocuk evde ölürse vicdan azabı çekerim. Bu yüzden hastanede kalmasını daha sağlıklı buluyorum'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...