“Çocukluk Bitmesin!”

Anne-babaların sağlıklı çocuklar yetiştirebilmek ve onlardaki değişimleri doğru anlayabilmek için iyi bir rehbere ihtiyacı var. Özellikle konu ergenlik olunca bu ihtiyaç daha derinden hissediliyor.

12.09.2013 - 09:23

“Çocukluk Bitmesin!”

Ergenlikte en çok hangi sağlık sorunlarıyla karşılaşılır? Erken ergenlik nedir, geç ergenlik nedir? Boy kısalığını önlemek ve boy uzatmak mümkün müdür? Beslenme ile ergenlik arasında ilişki var mıdır? En tehlikeli endokrin bozucular hangileridir? Bu ve benzer onlarca soru ebeveynlerin aklını meşgul ediyor. Özellikle çocuklarının ergenliğe erken girdiğini gören anne babalar, ne yapacaklarını bilemiyor.

Çocuk Endokrinoloji Uzmanı Prof. Dr. Atilla Büyükgebiz, bütün bu soruların cevaplarını, “Çocukluk Bitmesin” adlı kitabında veriyor. Prof. Büyükgebiz kitabında, erken ergenlik başta olmak üzere anne-babaların en çok merak ettiği konularla ilgili 100 soruyu en güncel bilimsel referanslarla cevaplıyor.

“Çocukluk Bitmesin”, çocuğunun derdini anlamak ve doğru çözüm yolu bulmak isteyen anne-babalar için rehber niteliği taşıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...