Corona virüsü Mısır'da yayılıyor

Mısır'da, corona virüsü şüphesiyle hastaneye kaldırılan bir kadının dün yaşamını yitirdiği, iki kişinin de aynı virüs şüphesiyle tedavi altına alındığı belirtildi.

Corona virüsü Mısır'da yayılıyor

Nil Deltası'nda bulunan Menufiye ilinin Sağlık Bakanlığı yetkilisi Hena Surur, gazetecilere yaptığı açıklamada, bir hafta önce umre ziyaretinden dönen ve corona virüsü şüphesiyle hastaneye kaldırılan 50 yaşlarındaki bir kadının hayatını kaybettiğini söyledi.

Surur, söz konusu kadından alınan ve merkezi laboratuvara gönderilen numunelerin sonucunun, ölüm nedeninin corona virüsüne yakalanması olup olmadığına ilişkin kesin bilgi vermediğini ifade etti. Surur, hayatını kaybeden kadının hastaneye kalp sorunları ve grip belirtileri şikayeti ile geldiğini kaydetti.

Öte yandan, Kızıldeniz Limanlar Kurumu Sözcüsü Abdurrahim Mustafa, Sefaca Limanı'nda Suudi Arabistan'dan feribotla ülkeye gelen ve corona virüsünden rahatsızlandıklarından şüphelenilen 2 kişinin tedavi altına alındığını bildirdi.

Sağlık Bakanlığı, dün, Port Said kentinde corona virüsü MERS-CoV hastalığına yakalandığı şüphesiyle hastaneye götürülen ve henüz teşhis konulamayan bir kişinin hayatını kaybettiği duyurmuştu.

Mısır Sağlık Bakanlığı 26 Nisan'da Suudi Arabistan'dan gelen 27 yaşındaki bir kişide, corona virüsü tespit edildiğini ve bunun ülkedeki ilk vaka olduğunu duyurmuştu. Bakanlık, vakalarda artış yaşanabileceği uyarısında bulunmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...