Denizli’de Ebola şüphesi

Yüksek ateş ve sıtma şikayetiyle hastaneye başvuran bir kişi, Ebola virüsü şüphesiyle tedavi altına alındı.

Haberler - Anadolu Ajansı 05.02.2015 - 12:50

Denizli’de Ebola şüphesi

Denizli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Berna Öztürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, bir süre önce Afrika'dan dönen bir erkeğin Denizli Devlet Hastanesi'ne yüksek ateş ve sıtma şikayetiyle başvurduğunu belirtti.

Hastanenin enfeksiyon bölümünde gözlem altına alınan kişinin bir süre önce Afrika'ya seyahat amacıyla gittiğinin belirlendiğini anlatan Öztürk, şunları kaydetti:

"Hastamız Ebola virüsü şüphesiyle tedavi altına alındı. Gerekli tetkikleri yapıldı ve kan örnekleri sağlık kuruluşlarına gönderildi. Ancak tetkik sonuçları elimize ulaştığında kesin bir tanı konulacak ve tedavisine başlayacağız. Şu anda hastamız özel odada diğer hastalardan ayrı yerde gözlem altındadır."

BATI AFRİKA'DA VAKA SAYISI ARTIYOR

Bu arada Dünya Örgütü (DSÖ), Ebola virüsünden etkilenen üç Batı Afrika ülkesinin hepsinde de ocak ayının son haftasında yeni Ebola vakalarında artış kaydedildiğini bildirdi.

DSÖ'nün yayımladığı raporda, geçen hafta her üç Afrika ülkesinde de Ebola vakası sayısında artış olduğu ve 124 yeni vakanın tespit edildiği belirtildi. Ebola virüsü yüzünden yaşamını yitirenlerin sayısı 9 bine dayandı.

Sayfa Yükleniyor...