İlişkili Haberler

Kozmetik konturlamanın, dişlerindeki yapısal bozukluktan rahatsızlık duyanlar için iyi bir alternatif olduğunu söyleyen Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, yöntemin anesteziye gerek duymadan uygulanabildiği için de avantajlı olduğu görüşünde.

Uygulamanın içinde yer alan bonding yönteminde, malzemelerin dişin dış yüzeyine uygulandığını, bu sayede kırılmış veya hasar almış dişlerin onarımının da sağlandığını aktaran Kışlaoğlu, “Ayrıca dişler arasındaki boşluklar kapatılıyor ve diş boyları ağzın genel yapısına uygun olarak istenilen boya getirilebiliyor” diyor.

Kışlaoğlu’nun verdiği bilgiye göre, yöntemden verim alabilmek ve kullanım süresini uzatabilmek için kişinin çok sert nesneleri (buz, kabuklu yemişler, şeker gibi) ısırmaktan kaçınması ve tırnak yeme gibi alışkanlıklardan uzak durması gerekiyor.

“DİŞ BEYAZLATMA YÖNTEMİYLE DİŞLERE IŞILTI VERİLİYOR”

Güzel bir gülüşün vazgeçilmezlerinden olan beyaz dişlere bleaching, yani diş beyazlatma işlemiyle sahip olunabileceğini dile getiren Kışlaoğlu, bu uygulamanın özelliklerini ise şöyle anlatıyor:

“Dişlerdeki gözeneklerin temizlenmesi için özel bir jel tatbik edilir. Bu maddelere, yaklaşık 45 dakika boyunca lazer ışığı tutularak beyazlama işlemi gerçekleştirilir. Beyazlatma oranı, kişinin diş renginin ve yapısının durumuna bağlı olarak diş hekimi tarafından belirlenir.”