Doktora dayağa 6 ay hapis

Konya'da hastasıyla ilgilenilmediği gerekçesiyle doktoru darp eden sanık, 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, sanık hakkındaki hükmün açıklanmasını erteledi.

Haberler - Anadolu Ajansı 25.02.2013 - 11:34

Doktora dayağa 6 ay hapis

Mehmet Akif Mahallesi Seferihisar Caddesi'ndeki 62 No'lu sağlık ocağında yaklaşık 1,5 yıl önce hasta yakını tarafından darbedilen Doktor Mehmet Bülüç, darbedildiğine ilişkin rapor alarak, Konya Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Konya 9. Asliye Ceza Mahkemesi'nde Ecevit G. (39) hakkında ''görevli memuru yaralama'' ve ''basit tehdit'' suçlarından dava açıldı.

Mahkeme, iddiaları kabul etmeyen Ecevit G'nin, Doktor Mehmet Bülüç'ü darbettiği kanaatine vardı.

Ecevit G, 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi. Sanık, 5 yıllık denetim süresi içinde kasten yeni suç işlemediği takdirde açıklanması geri bırakılan hüküm ortadan kaldırılarak dava düşebilecek.

''ÇOK ZOR GÜNLER GEÇİRDİM''
Meslek hayatında 22 yılını doldurmuş biri olarak karşılaştığı olayı çok yadırgadığını ve hakkını aramak için adli makamlara başvurduğunu anlatan Dr. Bülüç, ''Mahkeme kararını verdi. Olaydan sonra psikolojim bozuldu. Büyük travma yaşadığım için görev yerimi bile değiştirmek zorunda kaldım. Çok zor günler geçirdim. Hizmete ulaşmak eskisi gibi değil. İnsanlar hizmete çok kolay ulaştığından, doktorun kendisine her şekilde bakmak zorunda olduğunu düşünüyor. Doktoru darbetme yetkisini kendisinde buluyor'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...