Doktora 'dinsizsin' hakaretine ceza

Zonguldak'ta çocuğu için rapor talep ettiği doktora, isteğini kabul etmediği için ''dinsizsin'' diye hakaret eden veliye 6 bin 80 lira para cezası verildi.

Anadolu Ajansı 21.12.2012 - 00:50

Doktora 'dinsizsin' hakaretine ceza

Zonguldak'ta 10 Nisan 2011'de Aile Sağlığı Merkezi'ne giderek görevli doktor Nurşen Kelez'den öğrenci çocuğu için rapor isteyen Sevim C'nin, isteğinin kabul edilmemesi üzerine hekime ''Sizin Allah korkunuz yok mu, ne biçim doktorsun, hiç vicdanın sızlamıyor, dinsizsin'' diye hakaret ettiği iddiasıyla Zonguldak 3. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasına, tutuksuz yargılanan sanık ve doktor katıldı.

Mahkeme hakimi Ali Selçuk Kurur, sanığı TCK'nın ''Şerefe Karşı İşlenen'' suçlar kapsamındaki ilgili maddesi gereğince 6 bin 80 lira para cezasına çarptırdı.

Hakim, hükmün açıklanmasını geri bırakılmasına karar verdi.

KAMU ADINA DAVA AÇILDI
İddianameye göre, veli Sevim C, 10 Nisan 2011'de o dönem aile sağlık merkezinde görevli doktor Nurşen Kelez'den kızı için rapor istedi. Doktorun çocuğu görmeden rapor veremeyeceğini söylemesi üzerine sanık, ''Siz bizim aile hekimimizsiniz, bize yardımcı olmanız gerekir, ben getiremiyorum, kızım aşağıda sen getir'' diyerek tepki gösterdi.

Doktorun rapor isteğini reddetmesi üzerine de Sevim C, ''Sizin Allah korkunuz yok mu, ne biçim doktorsun, hiç vicdanın sızlamıyor, dinsizsin'' diye doktora hakaret etti.

Savcı, kamu adına Sevim C'ye dava açtı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...