NTV

Doktorlar bile inanamadı! Rahminde 60 yıl bebeğini taşıdı

ntv.com.tr

Sağlık

Estela Melendez, bebek sahibi olmak istedi ancak bu hayali hiç gerçekleşmedi. 74 yıl evli kaldığı eşini geçtiğimiz Ocak ayında kaybetti. Karın ağrısı şikayetiyle doktora giden 91 yaşındaki Melendez, aslında 60 yıl önce hamile kaldığını, dahası rahminde ölen bebeği 60 yıldır karnında taşıdığını öğrendi.

Karın ağrısı nedeniyle hastaneye giden Estela Melendez'in muayenesini yapan doktorlar, gördükleri şişkinlik üzerine bir çeşit tümörden şüphelendi. Ancak röntgende çıkan görüntü uzmanları önce panikletti.

Detaylı inceleme sonunda doktorların paniği yerini şaşkınlığa bıraktı. Çünkü tümörün aslında Melendez'in karnında 60 yıldan daha fazla süredir bulunan bir fetüs olduğu belirlendi.

Ölmüş bebeğini 60 yıl rahminde taşıyan Estela Melendez
Ölmüş bebeğini 60 yıl rahminde taşıyan Estela Melendez

60 YIL BOYUNCA RAHMİNDEKİ FETÜS İLE YAŞADI

Hürriyet'in haberine göre, Estela Melendez, 60 yıl önce hamile kalmış ama bu durumun farkına varamamıştı. Daha sonra bebeği rahminde ölmesine rağmen yaşlı kadın yıllarca bu şekilde yaşadı.

"GENEL ANESTEZİ BEBEĞİ BIRAKMAKTAN DAHA ZARARLI"

Melendez ise karnındaki şişliğin nedeninin bebek olduğunu öğrendikten sonra alınmasını istese de doktorlar ameliyata karşı çıktı. Uzmanlar, o yaşta bir kadına genel anestezi yapılmasının bebeğin orada kalmasından daha fazla zarar verebileceği görüşünde.

ETİKETLER