Doktorlardan ‘İyi Hekimlik’ kampanyası

Türk Tabipleri Birliği (TTB), bütün sağlık kurumlarında 13 Mart 2011 tarihine kadar yürütülecek ''İyi Hekimlik-Nitelikli Sağlık Hizmeti Mücadele Kampanyası başlattı.

Anadolu Ajansı 17.12.2010 - 13:51

Doktorlardan ‘İyi Hekimlik’ kampanyası

TBMM önünde basın açıklaması yapmak için GMK Bulvarı'nda toplanarak yürüyüşe geçen TTB üyesi bir grup, Kızılay'a geldiklerinde polis tarafından durduruldu. Yetkili kişilerin araya girmesiyle polis eşliğinde yürümelerine izin verilen grup, düdük çalarak TBMM Dikmen Kapısı önüne geldi.

TTB Başkanı Eriş Bilaloğlu, basın açıklamasında bugün TBMM Genel Kurulu'nda Sağlık Bakanlığı bütçesinin görüşüleceğini anımsatarak, ''Sağlık Bakanlığı bütçesi ne hekimler, ne sağlık çalışanları, ne de vatandaşlar açısından bir değer taşımaktadır.'' dedi.

Sağlık alanındaki uygulamaları eleştiren Bilaloğlu, Türkiye'de sağlık sisteminin özelleştirildiğini, bunun neticesinde de hekimlerin, sağlık çalışanlarının ve hastaların kaybettiğini savundu. Bilaloğlu, şunları söyledi:

''Sağlıkta dönüşüm şiddetine maruz kalmayacağımız bir ortamda, hastalarımıza yeterli süreyi ayırabileceğimiz koşullarda, insanca yaşayabileceğimiz, mesleki gelişimimizi sürdürebileceğimiz, güvenceli bir ücretle, siyasetçiler tarafından hedef gösterilmeden, mesleki onurumuzu, mesleki bağımsızlığımızı koruyarak, iyi hekimlik yapmak ve nitelikli sağlık politikaları istiyoruz. 17 Aralık 2010-13 Mart 2011 tarihleri arasında, akademisyen, uzman, asistan, pratisyen bütün hekimlerle birlikte Türkiye'nin bütün illerinde, bütün sağlık kurumlarında, sokaklarında, caddelerinde, meydanlarında yürüteceğimiz 'İyi Hekimlik-Nitelikli Sağlık Hizmeti Mücadele Kampanyası' ile taleplerimizi dile getireceğiz.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...