"Doktoruna sahip çık Türkiye”

Gaziantep’te yaşanan doktor cinayeti, yurdun dört bir yanında protesto ediliyor. Genç doktoru ölüme götüren saldırı, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından da kınandı.

19.04.2012 - 13:27

"Doktoruna sahip çık Türkiye”

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nde düzenlenen eylemin katılımcıları, “Sağlıkta Şiddete Hayır”, “Şiddetin Her Türüne Hayır”, “Doktoruna Sahip Çık Türkiye” ve “Sağlık Çalışanına Şiddete Hayır” pankartları taşıdı.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu, Dr. Ersin Arslan'a yönelik saldırıya tepkisini dile getirdi ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarını kınadı.

Sağlık camiasının en acı günlerinden birini yaşadığını belirten Dokucu, “Halen olayın derin şokundayız. Çünkü zaman ve mesai kavramı gözetmeksizin insanların hayatını kurtaran, acısını dindiren meslektaşımız Dr. Ersin Arslan öldürüldü. Bu olayı sağlık camiası olarak şiddetle kınıyoruz. Unutmayalım ki bizler, "insanı yaşat ki devlet yaşasın” diyen bir neslin torunlarıyız. Oysa bugün hayatını insanı yaşatmaya adayan hekimlerimizin canlarını alabiliyoruz” dedi.

“Meslektaşımız arkasında genç bir eş ve henüz doğmamış bir bebek bıraktı. Bizler meslektaşları ve hepsinden önemlisi birer insan olarak, bu olayın derin hüznünü ve şokunu yaşamakta ve bu olanlara inanmakta hala güçlük çekmekteyiz” diyen Dokucu, vatandaşları sağlık çalışanlarına sahip çıkmaya çağırdı.

İstanbul Sağlık Müdürlüğü olarak bugüne kadar tüm sağlık çalışanlarının yanında olduklarını ifade eden Dokucu, bundan sonra da gerek idari gerekse hukuki olarak, bu tür olaylarda sağlık çalışanlarının yanında olacaklarını vurguladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...