“Daha güzel olmak için yüzünüzde toptan bir değişiklik yapmanıza gerek yok” sloganıyla yola çıkan yeni dolgu malzemesi, dudak kontörünü oluşturma, şekillendirme, hacimlendirme ve yeniden dolgunluk kazandırma amacıyla üretildi.

Beş farklı dudak şekli üzerinde uzun süren araştırmalar gerçekleştiren Allergan firması, keşfettiği Vycross teknolojisi ile hazırladığı yeni dudak dolgusunu; kalp, elma, elips, şerit, yay şeklindeki dudak sahiplerinde uyguladı. Farklı dudak şekillerinde doğal ve kalıcı bir görünüm elde eden ürün, ileri yaştaki kişilerde ‘yeniden canlanma’ gençlerde ise ‘iyileştirme’ amaçlı kullanılıyor.

Birçok dolgu uygulamalarında kullanıcıların en büyük çekincesi, yanlış uygulama sonucu “ördek dudak” diye tabir edilen sonuç ile karşı karşıya kalmak. Bu durum, kişide, doğal olmayan ve mimiklerini kullanmasını etkileyen bir sonuç yaratabiliyor. Clinical Cosmetic and Investigational Dermatology’nin yaptığı araştırmaya göre, yeni dudak dolgusu, yaş ilerledikçe dudak ve ağız bölgelerinde oluşan yaşlanma etkilerini hedef alıyor. Derin kırışıklıklar, dudak kenarlarındaki deformasyon ve dudak bölgesinin dolgunluğunu kaybetmesi ortadan kaldırılabiliyor.

Uzmanlar, yüze doğal görünüm kazandırarak elastikiyet veren hyalüronik asit ile desteklenen ürünün, tek uygulama sonucu 9 ile 12 ay kalıcılık sağlayabildiğini belirtiyor.