Dünya Nörolojik Cerrahi Akademisi’ne ilk Türk başkan

Dünyanın önde gelen beyin cerrahlarından Prof. Dr. Necmettin Pamir Türkiye’yi gururlandıran bir ilke imza attı. Prof. Pamir, dünya beyin cerrahisinin en üst kuruluşu olan Dünya Nörolojik Cerrahi Akademisi (World Academy Neurological Surgery) başkanlığına seçilen ilk Türk beyin cerrahı oldu.

ntv.com.tr 12.10.2016 - 12:02

Dünya Nörolojik Cerrahi Akademisi’ne ilk Türk başkan

Dünyanın önde gelen beyin ve sinir cerrahlarının üye olduğu World Academy Neurological Surgery (WANS) bu alanda dünya çapında eğitimlerin verildiği ve politikaların belirlendiği seçkin bir kurum olarak biliniyor.

Daha önce kurumun kuruluşunda yer alan ve kurumun Genel Sekreterliği görevinde bulunan Prof. Dr. Necmettin Pamir, Akademi Başkanlığına seçilen ilk Türk beyin cerrahı oldu.

Bu yıl Atina’da gerçekleşen toplantıda başkan seçilen Prof. Pamir, yeni görevinin Türkiye’deki beyin cerrahisi adına sevindirici bir gelişme olduğunu söyledi. Pamir, kısa süre önce de nöroşirürji alanında üstün hizmet ve katkılarından dolayı Avrupa-Asya Nöroşirürji Akademisi (Academia Eurasiana Neurochirurgica) tarafından Altın Madalya ödülüne layık görülmüştü.

“BENİM İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR ŞEREF”

Dünya Nörolojik Cerrahi Akademisi’ne ilk Türk başkan olarak seçilmesinden çok büyük mutluluk duyduğunu belirten Prof. Pamir “Benim için çok büyük bir şeref. Çok sevindirici ve gurur verici” diye konuştu.

BAŞARININ TEK ŞARTI; ÇALIŞMAK!

Gençlere çok çalışmaları, meraklı olmaları, düşünmeleri ve evrensel bilgiye katkıda bulunmaları mesajı veren Prof. Necmettin Pamir, kendisinin de çalışmaktan beslendiğini, başarısını çok çalışmasına borçlu olduğunu belirterek “Çalışmaktan başka bir şey yok. Başarı kendiliğinden geliyor” dedi.

Sayfa Yükleniyor...