Eczacılar İstanbul'da buluşacak

Uluslararası Eczacılık Federasyonu (FIP)  Kongresi bu yıl İstanbul’da yapılacak.

24.08.2009 - 14:05

Türk Eczacıları Birliği Denetleme Kurulu Başkanı Şerif Boyacı, dünyada ilaç ve eczacılık alanında söz sahibi olan, sektöre yön veren ve eczacılık mesleğinin gelişimi için çaba gösteren meslek örgütlerinin Eylül ayında biraraya geleceğini söyledi.

Uluslararası Eczacılık Federasyonu kongresine TEB’in ev sahipliği yapacağını söyleyen Boyacı, kongre hakkında şöyle konuştu:

" Türk Eczacıları Birliği olarak, hazırlıklarına 3 yıl önce başladığımız Kongreye Türkiye’den ve Dünyanın hemen her ülkesinden yaklaşık 5 bin ziyaretçi bekliyoruz.

Son dönemde toplumun hemen her kesimince sağlık hizmeti üretiminin çağdaş koşullarda getirilmesi ve geliştirilmesi konusunda neler yapılabileceğiyle ilgili sağlık profesyonellerinin nasıl katkı sunabileceği araştırılmakta.

Kongreye katılımcı olarak yurtdışından yaklaşık 4.000 kişi bekliyoruz. Yerli katılımcılarımız için 800 kişilik kontenjanımız olacak.  Eczacılığın olimpiyatı sayılabilecek bu organizasyon meslektaşlarımızın bütün dünyadan meslektaşlarıyla bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunabilme ve ülkemizin ve kendilerinin durumlarını ortaya koyarak bir muhasebe yapabilme fırsatı verecektir."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...