Eksik imza yanlış ameliyattan kurtardı

Rahminde miyom (iyi huylu ur) tespit edilen Şırnak Silopili Fatma Soltanıan’a rahminin alınacağı ve bir daha çocuk sahibi olamayacağı söylendi. Kocası yanında olmadığı ve onun imzalı onayı olmadan ameliyat yapılamadığı için yanlış ameliyattan dönen Soltanıan, Diyarbakır’da küçük bir kesi ile yapılan ameliyatla rahmi zarar görmeden 15 santimetrelik urdan kurtuldu.

İHA 19.07.2018 - 10:20

Eksik imza yanlış ameliyattan kurtardı

Karın ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede rahminde ur tespit edilen Fatma Soltanıan’a (29) urla birlikte rahminin de alınacağının bir ameliyat yapılacağı ve bir daha çocuk sahibi olamayacağı söylendi.

O sırada kocası şehir dışında bulunan ve onun imzalı onayı olmadan ameliyat edilmeyen Soltanıan, kocasını beklemeye başladı.

Bu sürede internetten hastalıkla ilgili araştırma yapmaya başlayan Soltanıan, Diyarbakır’da görev yapan Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Hakan Çoksüer’in bu ameliyatla ilgili haberini gördü. Doç. Dr. Çoksüer ile iletişime geçen Soltanıan zaman kaybetmeden kocası Kemal Soltanıan (35) ile birlikte Diyarbakır’a geldi.

Muayene sonucu rahminde 15 santimetrelik ur tespit edilen Soltanıan, Doç Dr. Çoksüer’in küçük bir kesi ile yaptığı ameliyat sonrası rahmi zarar görmeden sağlığına kavuştu.

“EŞİM YANIMDA OLSA İMZA ATACAKTI”

İki çocuklu Fatma Soltanıan,“Eşim yanımda olmadığı ve imzası gerektiği için ameliyat yapmadılar. Yoksa ameliyat olacaktım ve ameliyatta rahmim de alınacaktı” dedi.

“KÜÇÜK BIR KESİ IİE SAĞLIĞINA KAVUŞTU”

Hastanın kendilerine aşırı derecede şiddetli kanama ve kasık ağrısı nedeniyle başvurduğu ve yapılan muayenede rahimle miyomun ayırt edilemeyecek derecede olduğunu ve küçük bir kesi ile ameliyatı yaptıklarını ifade eden Doç. Çoksüer ise “Çok başarılı bir ameliyat oldu ve biz bu ameliyatı çok küçük bir kesi ile, yani mini laparotomi ile yaptık. Bu da özel bir tekniktir. Bu teknikle özellikle yaptık ki hastanın hem ağrısı az olsun hem ameliyat sonrası dönemde şikayetleri azalsın” diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...