Elektronik postayla yardım istedi

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nde 9 ay tedavi gören oğlunun, ''tam iyileşmeden taburcu edilmek istendiğini'' ileri süren Hasan Kaynarcı, Sağlık Bakanlığı, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığına elektronik posta göndererek yardım istedi.

Anadolu Ajansı 28.03.2011 - 16:19

Elektronik postayla yardım istedi

İnşaat işçiliği yapan Kaynarcı, avukatı Ekrem Karadeniz aracılığıyla gönderdiği elektronik postada, 20 yaşındaki oğlu İbrahim Kaynarcı’nın 6 ay boyunca hastanenin reanimasyon yoğun bakım servisinde yattığını belirtti.

Oğlunu günde sadece 5 dakika görebildiğini ifade eden Kaynarcı, oğlunun vücudunda kemiğe dayanan büyük yaralar çıktığını anlattı. İbrahim Kaynarca'nın reanimasyon ünitesindeki tedavisinin ardından 3 ay da yanık tedavi ünitesinde kaldığını belirten Kaynarcı, şunları kaydetti:

''Burada gördüğü tedavi sonucu yaraların biri iyileşti. Diğer yaralar büyük oranda duruyor. Yanık ünitesinde İbrahim'in yaralarına bakan Doktor Yusuf Kenan Çoban, İbrahim'i beyin cerrahi, nöroloji ve fizik tedavi uzmanlarının görmesi gerektiğini söyledi. Buna karşılık İbrahim'e hiçbir doktor bakmadı. Çocuğumun tedavisi için her şeyi yapacağım. Gerekirse elime aldığım İbrahim'in afişlerini kentin her yerine asacağım.''

Emniyet Müdürlüğü sosyal tesislerinde çalışırken, yaklaşık 9 ay önce elektrik akımına kapılan ve hastaneye kalbi durmuş olarak getirilen İbrahim Kaynarcı, yoğun kalp masajı ve suni solunumla hayata döndürülmüş, 6 aylık tedavinin ardından solunum cihazından çıkarılmış, beyninde oluşan hasar nedeniyle vücudunda kasılmalar meydana gelmişti.

Yatağa bağımlı olarak 3 ay daha hastanede tedavisi devam eden Kaynarcı'nın vücudunda hareketsizlikler nedeniyle büyük yaralar oluşmuş, hastane yönetiminin bu şekilde taburcu etmesine ailesi karşı çıkmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...