Elleriniz, yaşınızı ele verebilir!

İnsanların yaşı daha çok yüzlerinden anlaşılır ancak ellerin de bu konuda hatırı sayılır payı var. Bu yüzden yıllara meydan okumak isteyenler el bakımlarına da ayrı özen gösteriyor.

Haberler - ntv.com.tr 19.03.2015 - 11:36

Elleriniz, yaşınızı ele verebilir!

Dış dünyayla her an temasta olan, kışın soğuğa, yazın sıcağa maruz kalan, dolayısıyla çevresel faktörlerden fazlasıyla etkilenen ellerin ve tırnakların bakımı, hem sağlık hem de fiziksel görünüm açısından önemli.

Derisi hassas ve ince olan eller, olumsuz hava koşullarından en fazla etkilenen bölgelerin başında geliyor. Ayrıca her zaman göz önünde olan eller, kişinin yaşı hakkında da fikir veriyor. 

Sıcak, soğuk, deterjanlar, temizlik ürünleri, güneş ışınları gibi dış etkenlerin yanı sıra beslenme de el sağlığını etkiliyor. Vücuttaki albümin ve mineral eksikliği tırnakların kırılmasına ve yumuşamasına yol açıyor. El ve tırnakların hem ultraviyole ışınları hem de serbest radikaller karşısında dayanıklı olmasında bakımın ve sağlıklı beslenmenin rolü büyük.

Soğuk kış günlerinde çabuk yıpranan, kuruyan ve çatlayan ellere nemlendirici kremleri ihtiyaç oldukça uygulamak gerekiyor.

SAĞLIKLI VE YUMUŞACIK ELLER İÇİN BUNLARA DİKKAT

Uzun ve ılık bir duş sonrası, el bakımı ve manikür için en iyi zaman.

Kuaföre gidecek vaktiniz yoksa, haftada bir gün evde yapacağınız manikür tırnaklarınızın güçlü ve pırıltılı görünmesine yardımcı olur. Tırnak etlerinin yumuşaması ve manikürden iyi bir sonuç alabilmek için, ellerin sabunlu suda bir müddet bekletilmesi gerektiğini belirten uzmanların el bakımıyla ilgili diğer önerileri şu şekilde:

KURUYAN EL, ÇABUK YAŞLANIR

"Tırnak etlerini kesmek yerine, tırnak çubuğu ile dibe doğru itin ve temizleyin. Yumuşak ve sterilize edilmiş bir törpü ile tırnaklarınızı düzeltin. Ellerinize yağlı el kremleri ve nemlenlendirici jel sürmeyi unutmayın. Nemlendirici jeli tırnak diplerine uygulayarak uzun süreli kalıcı manikür etkisi yaşayın ve yatmadan önce ellerinize nemlendirici jel uygulayıp üzerine pamuklu eldiven giyin. Ellerinizi yıkadıktan sonra tekrar nemlendirici sürün.”

CİLDİNİZ KIŞTAN ÇOK ÇEKTİ! ONU VASELINE NEMLENDİRİCİ JEL İLE ÖDÜLLENDİRİN.

Sayfa Yükleniyor...