Türkiye'de en çok burun estetiği yapılıyor

Güzelleşmek veya sağlık için estetik cerrahların yolunu tutanların sayısı her geçen artıyor. Türkiye'de estetik cerrahların üzerinde en fazla çalıştığı organ ise burun.

NTV Haber 06.02.2015 - 00:03

Türkiye'de en çok burun estetiği yapılıyor

Kimi sağlık için, kimi güzelleşmek için estetik cerrahların kapısını çalıyor.

Başlangıçta savaşlarda yaralanan askerleri iyileştirmek için kullanılan estetik cerrahi yöntemleri, günümüzde herkesin hizmetinde.

Peki Türkiye'de en çok talep edilen estetik operasyonlar hangisi ve ameliyatsız estetik yaptırmak mümkün mü?

Estetik Cerrah Prof. Dr. Ersin Ülkür, Türkiye’de en fazla talep gören ameliyatın burun estetiği, yani rinoplasti olduğunu söylüyor ve ekliyor: “Ardından meme estetiği geliyor. Meme büyütme, sarkma, dikleştirme ve küçültme gibi ameliyatlar yapılıyor.”

NEŞTERSİZ ESTETİĞE İLGİ ARTIYOR

Güzelleşmek için bıçak altına yatmak istemeyenler ise ameliyatsız estetik yöntemleri olan botoks ve dolguyu tercih ediyor.


Botoks uygulaması ile göz çevresi ve alın bölgesindeki yaşlanma etkilerinin giderilebildiğini belirten Prof. Ülkür, “Dolgu ile oluk ve çöküntü olan yerlerde dolgu yapabiliriz. Botoks 5 dakika içinde uygulanabiliyor. Dolgu da 15 dakikada yapılabiliyor” diyor.

EHİL ELLERDE YAPILMAZSA HAYAL KIRIKLIĞI DA YARATABİLİR
 
Uzmanlar, profesyonel olmayan kişiler tarafından yapılan operasyonların kötü sonuçlar doğuracağını belirtiyor.

Prof. Ülkür’ün bu konudaki uyarısı ise şu şekilde: “Yanlış metotlarla ve olmayacak vaatlerle yapılan uygulamalar büyük zararlar verebiliyor. Bu uygulamaların gerçek eğitimini almış uzman kişiler tarafından yapılması çok önemli.”

Sayfa Yükleniyor...