Kampanyayı, Akdeniz Üniversitesi Ekoloji Topluluğu gerçekleştirdi. Akdeniz Üniversitesi’ndeki törende konuşan Cihan Topal, ayda iki kez hastaneye kontrole geldiğini ve bu sırada kampanya ile alınan akülü sandalyenin teslim edileceğini öğrendiğini söyledi.

Topal, ''Ameliyat olduğumda 42 gün bir odada kapalı kaldım ve çok sıkılmıştım. Onun için Mustafa'yı çok iyi anlıyorum. Mustafa da tekerlekli sandalyesi olmadığı için evden dışarı çıkamıyor. O yüzden arabasını ben teslim etmek istedim. Umarım bu akülü araba Mustafa'nın hayatını daha kolaylaştırır ve onu mutlu eder'' diye konuştu.

Kampanyadan çok etkilendiğini ve Aydın'da böyle bir kampanya başlatmak istediğini dile getiren Cihan Topal, ''Bu kampanya ile hem çevreye katkı sağlanıyor hem de birçok engelli arkadaşımızın yüzü gülüyor. Aydın'da böyle bir kampanya yok, dönünce ilk işim bu kampanyayı nasıl yapabilirim diye görüşmeler yapmak olacak'' dedi.

Öğrenciler önderliğinde yapılan kampanya ile birçok engelliye yol olduklarını ve olmaya devam edeceklerini aktaran kampanya koordinatörü Huriye Oğuz da geçen ay 17 tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahiplerine teslim ettiklerini ifade etti. Akülü sandalye için uygun kişiyi beklediklerini vurgulayan Oğuz, merkeze yapılan başvuruları değerlendirerek, akülü sandalyeyi 30 yaşında ve belden aşağısı tutmayan Mustafa Nalcı'ya verme kararı aldıklarını kaydetti. Oğuz, kampanyanın birinci etabının bittiğini ve ikinci etabı için kapak toplamaya devam ettiklerini belirterek, herkesi kampanyaya destek olmaya çağırdı.

Akülü aracı Cihan Topal'dan telsim alan Mustafa Nalcı da ''Bebekken geçirdiğim bir rahatsızlık nedeniyle belden aşağım tutmuyor. Tekerlekli sandalyem olmadığı için evden dışarı çıkamıyordum. En büyük hayalim akülü bir sandalyeye sahip olmaktı. Akdeniz Üniversitesi öğrenci ve çalışanları sayesinde bu hayalim gerçek oldu'' dedi.