''Engellilerin ulaşılabilirliği' için…

İçişleri Bakanlığı, Özürlüler İdaresi Başkanlığı ile Belediyeler Birliği engellilerin ulaşılabilirliğinin sağlanması için ortak hizmet projeleri geliştirilmesi kapsamında protokol imzalayacak.

15.03.2011 - 14:00

''Engellilerin ulaşılabilirliği' için…

Devlet Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, protokol kapsamında belediyelerde engellilere yönelik bilgi, bilinç ve farkındalık düzeyinin yükseltilmesi, bu alanda yürütülecek önlem ve tedbirlerle hizmet kalitesinin artırılması sağlanacak ve bu çerçevede toplantı ve etkinlikler düzenlenerek, dergi, kitap, broşür gibi tanıtıcı afiş ya da filmler hazırlanacak.

İçişleri Bakanlığı, engelliler için düzenlenecek proje, program ve etkinliklerde Bakanlık personelinin eğitici olarak görevlendirilmesi, projelerin planlanması ve yürütülmesine ilişkin süreçlerde eğitim konularının ve etkinliklere katılacak kursiyerlerin belirlenmesi ve katılımlarının sağlanması, konuşmacı ve eğitmenlerin tespiti gibi konularda destek verecek.

Protokol çerçevesinde engellilere yönelik hizmetlerin kalitesinin artırılması için belediyelerin teknik personeli ile belediyelerin teftiş ve denetimini yapmakla görevli İçişleri Bakanlığı personeline ''engelliler için ulaşabilirlik'' konularında hizmet içi eğitim verilecek. Eğitimler, Özürlüler İdaresi Başkanlığının uzman personelince yapılacak.

Türkiye Belediyeler Birliği de kurslara katılacak personele uygun mekanların temin edilmesi, sunum ve konuşmalar için sahne düzeni ve teknik donanımların hazırlanmasından sorumlu olacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...